Ogłoszenia duszpasterskie - 05.11.2023r. - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Dziś w naszej wspólnocie niedziela ewangelizacyjna. Po każdej Mszy św. przed bazyliką istnieje możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej. Mamy też sposobność, by przez ofiarę złożoną do puszki wesprzeć Chełmskie Centrum Ewangelizacji i jego dzieła.

2. Wdzięczni jesteśmy wszystkim Parafianom i Sympatykom, którzy dotychczas zaangażowali się w grabienie liści. Pozostało jeszcze trochę pracy do wykonania. Serdecznie zapraszamy w tym tygodniu codziennie od godz. 8.00.

3. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Wolni w Chrystusie” zaprasza do wspólnego przeżycia rekolekcji ODDANIE 33, które przygotowują do aktu zawierzenia się Jezusowi przez Maryję. Czekają nas 33 dni pracy indywidualnej z książką lub nagraniami audio. Wiemy, że na takiej drodze dobrze mieć przy sobie towarzyszy. Dlatego zapraszamy na cotygodniowe spotkanie razem z naszą wspólnotą, aby modlić się i umacniać. Pierwsze spotkanie rekolekcyjne zaczniemy 6 listopada w poniedziałek o godz. 18:00 Mszą św. w bazylice, a po Mszy przejdziemy do sali różańcowej. Do udziału w rekolekcjach zapraszamy również osoby, które chciałyby odnowić swoje zawierzenie. Uroczysty akt zawierzenia życia Jezusowi przez Maryję będzie miał miejsce we wtorek 12 grudnia we wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe.

4. Gospel Choir działający przy ChDK-u we wtorek 7 listopada o godz. 19.00 zaprasza na koncert Hannah (czyli Łaska), złożony z przepięknych pieśni chwały. To swoiste wyznaniem wiary w życie, które pokonuje śmierć. Bilety do nabycia w kasie.

5. W sobotę przypada 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Myślimy o naszej Ojczyźnie. Modlitwą ogarniamy bohaterską przeszłość naszych ojców oraz teraźniejszość i przyszłość wspólnoty narodowej Polaków. Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. W intencji Ojczyzny będziemy modlili się o godz. 9.00. W tym dniu zachęcamy wszystkich do wywieszenia flagi państwowej.

6. Chełmskie Centrum Ewangelizacji zaprasza wszystkich, którzy poszukują żywej relacji z Jezusem, który jest Bogiem Osobowym poszukującym każdego człowieka, na trzydniowe rekolekcje - kurs Nowe Życie w dn. 10 - 12 listopada oraz kurs Maria Magdalena (dla kobiet) w dn. 17 – 19 listopada. Odbędą się one w sali różańcowej. Więcej informacji i zapisy na stronie www.chce.info, w zakrystii lub kancelarii.

7. Komisja ds. Kultury działająca przy Radzie Parafialnej zaprasza na koncert w dn. 29 grudnia o godz. 20.00. W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprezentowana zostanie twórczość Fryderyka Chopina w nowej, jazzowo-orkiestrowej odsłonie. Nieśmiertelne kompozycje artysty usłyszeć będzie można w aranżacjach Stanisława Słowińskiego – jednego z najbardziej rozchwytywanych skrzypków europejskiej sceny jazzowej. Gościem specjalnym koncertu będzie Stanisław Soyka. Koszt: 190 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

8. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby lubelskiego seminarium. Przekażemy ją za pośrednictwem naszego alumna Cypriana. Bóg zapłać!

9. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom zdrowia, sił i sukcesów pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.