Ogłoszenia duszpasterskie - 19.03.2023r. - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK A

1. Od dziś rozpoczynamy w Kościele Tydzień modlitw o Ochronę Życia.

2. Dziś przed bazyliką młodzież oazowa rozprowadza palmy. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na formację młodzieży i dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych.

3. Od środy do piątku w tym tygodniu będą odbywały się rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół znajdujących się na terenie naszej parafii. Poprowadzą je nasz rodak o. Przemysław Płaszczyński siostry katechetki i katecheci.

4. W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy do sali różańcowej rodziców dzieci pierwszokomunijnych na kolejne spotkanie przygotowujące do uroczystości.

5. W sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Poczętego Dziecka. Uroczystość składania deklaracji odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 18.00. Druki deklaracji wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła, po świece zaś zapraszamy przed Mszą św. do zakrystii.

6. Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi ks. Dominik Chmielewski, założyciel męskich wspólnot Wojownicy Maryi. Program rekolekcji jest wyłożony na stoliku przy wejściu do bazyliki oraz na stronie internetowej parafii. Potrwają one tak jak zawsze do środy włącznie. W tym czasie w poniedziałek kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną chorych parafian. Prosimy o zgłaszanie ich w kancelarii i zakrystii.

7. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej.