Ogłoszenia duszpasterskie - 06.11.2022r. - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. Po raz kolejny serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy troszczą się o swoją świętość i zbawienie, do zawierzenia siebie i swojego życia Jezusowi przez Maryję. W naszym sanktuarium będziemy od dziś przygotowywać się do tego aktu, który nastąpi 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Ten 33-dniowy okres duchowego przygotowania rekolekcyjnego łączyć będziemy z Mszą św. o godz. 18.00. W niedzielę rozważania będą czytane o godz. 17.00. Zapraszamy!
 
2. Duszpasterstwo Młodzieży Chełm Młodzi z Jezusem zaprasza młodzież i dorosłych na kolejne spotkanie z cyklu Kulturalnie o wierze, które odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 w sali różańcowej. Gościem będzie Marcin Kwaśny, aktor i reżyser odtwórca głównej roli min. w filmie Powołany. Więcej informacji na Facebooku i plakatach. Serdecznie zapraszamy!
 
3. Wdzięczni jesteśmy wszystkim Parafianom i Sympatykom, którzy dotychczas zaangażowali się w grabienie liści. Jeszcze trochę pracy jest do wykonania. Serdecznie zapraszamy w tym tygodniu codziennie od godz. 8.00.
 
4. Przygotowujemy się już do wyborów Rady Duszpasterskiej. Trwa tworzenie listy kandydatów. Przy wyjściu głównym z bazyliki znajduje się urna, do której możemy wrzucać karteczki zawierające imię i nazwisko, adres i kontakt do kandydata. Ten etap potrwa do soboty 26 listopada. Serdecznie zachęcamy do zaangażowania się w te wybory.
 
5. Jeżeli są jeszcze uczniowie klas pierwszych szkoły średniej, którzy z różnych powodów nie zgłosili się na przygotowania do otrzymania Sakramentu Bierzmowania, mogą to uczynić w tym tygodniu u ks. Arkadiusza. Wszyscy kandydaci, którzy jeszcze nie skorzystali z adresowanych do nich rekolekcji - kursu Nowe Życie, będą mieli taką możliwość w terminie 25 - 27 listopada. Przypominamy, że zgodnie z ustaleniami z rodzicami to jest warunek rozpoczęcia przygotowań do sakramentu dojrzałości.
 
6. Wznawiamy całodobową adorację Najświętszego Sakramentu. W najbliższy wtorek i środę zapraszamy na 24-godzinne nabożeństwo Rozważania Męki Jezusa Chrystusa. Początek we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00. Modlić się będziemy nieustanie aż do środy do godz. 18.00.
 
7. Wyjątkowo w drugą a nie trzecią środę, więc w najbliższą, zapraszamy na comiesięczną modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała. Rozpocznie ją o godz. 18.00 Msza św., której będzie przewodniczył ks. Krzysztof Kralka. On też tradycyjnie poprowadzi modlitwę uzdrowienia. Ze względu na różaniec za zmarłych nie będzie nowenny do Matki Bożej Chełmskiej. Intencje modlitewne zostaną odczytane przed rozpoczęciem Eucharystii. Możemy je składać w zakrystii. 
 
8. W piątek przypada 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Myślimy o naszej Ojczyźnie. Modlitwą ogarniamy bohaterską przeszłość naszych ojców oraz teraźniejszość i przyszłość wspólnoty narodowej Polaków. Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. W intencji Ojczyzny będziemy modlili się o godz. 9.00. Mszy św. będzie przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosi nowy proboszcz Parafii pw. Miłosierdzia Bożego - ks. kan. Krzysztof Maksymowicz. W tym dniu zachęcamy wszystkich do wywieszenia flagi państwowej.
 
9. Chełmski Dom Kultury zaprasza na koncert pieśni i piosenek patriotycznych Niepodległa, który odbędzie się 11 listopada o godz. 18.00 oraz na film pt. Medjugorie, ukazujący historię objawień Matki Bożej. Projekcja filmu w kinie Zorza 12 i 13 listopada o godz. 18.00.
 
10. Chełmskie Centrum Ewangelizacji zaprasza wszystkich, którzy poszukują żywej relacji z Jezusem, który jest Bogiem Osobowym, poszukującym każdego człowieka, na trzydniowe rekolekcje 25 - 27 listopada. Kurs Nowe Życie odbywać się będzie w sali różańcowej. Całkowity koszt: 80 zł. Zapisy za pośrednictwem internetu, w kancelarii i zakrystii.
 
11. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na budownictwo sakralne. W całości przekazujemy ją do kurii.
 
12. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom szczęśliwego i zdrowego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej. 
 
13. Dziś o godz. 14.00 w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się pogrzeb śp. ks. prałata Stanisława Dziwulskiego, który był wikariuszem w naszej parafii w latach 1978 - 1981. R.I.P.