Ogłoszenia duszpasterskie - 31.07.2022r. - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. Dziś o godz. 19.00 w sali różańcowej odbędzie się spotkanie przed pielgrzymką na Jasną Górę. Istnieje jeszcze możliwość zapisania się.

2. Sierpień w Polsce od wielu lat przeżywany jest jako miesiąc abstynencji, w którym wielu naszych rodaków powstrzymuje się całkowicie od spożywania alkoholu. Niektórzy wpisują się do ksiąg trzeźwościowych wystawionych w tym czasie w kościołach. W naszej bazylice księga wyłożona jest przy wyjściu głównym.

3. Jutro wypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 16.15 odbędzie się złożenie kwiatów przy Mauzoleum na Górze Chełmskiej. O godz. 17.00 w całym kraju zawyją syreny, a spotkanie dla nas - przy rondzie Jana Pawła II, następnie na godz. 18.00 zapraszamy do Bazyliki na Mszę św. w intencji Ojczyzny. Niech nie zabraknie naszej dobrej reakcji w modlitwie.

4. Chełmski Dom Kultury zaprasza w tym dniu na koncert pt. Godzina W. Wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych i powstańczych o godz. 19.00. Parking przy ChDK-u.

5. Jutro w kancelarii parafialnej od godz. 16.00 będzie przyjmował prawnik.

6. Ojcowie franciszkanie serdecznie zapraszają 2 sierpnia na doroczny odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej. Suma odpustowa o godz. 18.00.

7. W środę Mszą św. o godz. 8.30 w archikatedrze w Lublinie rozpocznie się kolejna Chełmska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Opiekunem duchowym pielgrzymów będzie ks. Marcin Rola.

8. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca: w czwartek zapraszamy na godz. 17.30 na modlitwę za powołanych do służby Bożej oraz za osoby modlące się za kapłanów i siostry zakonne. W piątek nie będzie odwiedzin chorych w domach, a spowiedź w bazylice podczas każdej Mszy św., wieczorem - od godz. 17.30.

9. W sobotę wypada uroczystość Przemienienia Pańskiego. Msze św. w naszym sanktuarium o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. Zmieniony będzie program nabożeństwa. Rozpocznie się ono wystawieniem Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po Mszy św. o godz. 7.00, następnie różaniec i piętnastominutowe rozważanie jednej z tajemnic różańca.

10. W tym dniu również modlitwa różańcowa ulicami naszego miasta dla Rycerzy Maryi Ziemi Chełmskiej. Zapraszamy wszystkich mężczyzn.

11. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie Rodziny Żywego Różańca.

12. Zostały już tylko trzy stacje drogi krzyżowej bez opieki. Gdyby ktoś chciał pomóc w utrzymaniu porządku w tych miejscach (np. biorąc odpowiedzialność za czystość wokół jednej stacji), serdecznie zapraszamy. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

13. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych darów, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.