Ogłoszenia duszpasterskie - 21.11.2021r. - NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA ROK B

1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla - ostania niedziela roku liturgicznego. W naszej Ojczyźnie przeżywamy piątą rocznicę Aktu Zawierzenia Polski Chrystusowi Królowi. Dziś możemy zyskać odpust zupełny, odmawiając akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

2. Od dziś chcemy Was wszystkich zaprosić do szturmu modlitewnego, który nazwaliśmy: Duchowa obrona granic Ojczyzny - wielka nowenna o pokój i błogosławieństwo dla Polski z bł. Prymasem Tysiąclecia. Przez 9 dni do 29 listopada będziemy zanosić naszą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem po każdej Mszy św. o godz. 18.00, w sobotę zaś po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy, by również każdego dnia uczestniczyć we Mszy św. i przyjąć Komunię Świętą w intencji pokoju, ochrony i błogosławieństwa dla naszego Kraju. Przybywajcie całymi rodzinami - Maryja na nas liczy, bo Ojczyzna w potrzebie, a w niej nasz los.

3. Również dziś w Parafii pw. Świętej Rodziny odbędą się chełmskie obchody Światowego Dnia Młodzieży. Uroczystości rozpoczną się od Mszy św. o godz. 17.00, której przewodniczyć będzie ks. bp Adam Bab. Następnie uwielbienie z zespołem Good God. Zapraszamy młodzież.

4. Młodzież z Ruchu Światło - Życie rozprowadza dziś przed bazyliką zdrapki z zadaniami na Adwent, które pomogą nam lepiej przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na rekolekcje wakacyjne dla młodzieży.

5. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski - ks. abp Stanisław Gądecki zwrócił się do wiernych oraz wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o włączenie się w zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko - białoruskiej. Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek Caritas. Puszka znajduje się wewnątrz bazyliki w nawie głównej. Bóg zapłać! za ofiary.

6. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. o łaskę poczęcia dziecka, a po niej nabożeństwo połączone z nabożeństwem Duchowej obrony granic Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy małżonków borykających się z problemem niepłodności i rodziny tych osób.

7. Za tydzień rozpoczną się Adwent i nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywali pod hasłem: Posłani w pokoju Chrystusa. Pięknym przygotowaniem do Bożego Narodzenia będą poranne Msze św. maryjne, zwane roratami, sprawowane o godz. 6.00 od poniedziałku 29 listopada we wszystkie dni powszednie. Ze względu na pandemię w tym roku podobnie jak w ubiegłym dzieci zapraszamy na roraty z dorosłymi na godz. 6.00. Jeśli wybieramy się własnym autem, pamiętajmy o innych. Serdecznie zapraszamy wszystkich. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów. Jednocześnie będzie zmieniony porządek Mszy św., które będą sprawowane o godz. 6.00, 8.00 i 18.00.

8. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na fundusz remontowy naszego sanktuarium. Dobiegają końca prace nad sygnalizacją przeciwpożarową bazyliki. Inwestycja finansowana jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z wkładem własnym parafii wynoszącym 20 procent. Kończy się też kolejny etap prac w kryptach związanych z wykonaniem drzwi wejściowych po stronie północnej bazyliki. Inwestycja finansowana jest ze środków Miasta Chełm. Z planów na ten rok pozostał nam ołtarz adoracji Najświętszego Sakramentu. Niebawem gotowy będzie jego projekt. Zadanie to chcemy wykonać na odpust w lutym.

9. Dobiegło końca trwające miesiąc grabienie liści. Na ręce Panów Leszka i Krzysztofa składamy serdeczne Bóg zapłać! wszystkim Parafianom i Sympatykom, którzy włączyli się w te prace porządkowe.

10. Przypominamy, że trwa zbiórka makulatury na cele charytatywne. Kontener znajduje się za budynkiem klasztoru pobazyliańskiego. Makulaturę możemy przywozić w godz. od 6.00 do 21.30.

11. W przedsionku bazyliki przy wejściu głównym zostały wyłożone płyny do dezynfekcji rąk. Małe butelki są praktyczne w każdej sytuacji. Cena od 3 zł. Dochód ze sprzedaży jest wsparciem dla naszego sanktuarium.

12. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom oraz Gościom szczęśliwego i zdrowego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.