Ogłoszenia duszpasterskie - 14.11.2021r. - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Gościmy dziś w naszym sanktuarium misjonarza z Odessy - ks. Pawła Staniaszka, który dzieli się z nami refleksją nad Słowem Bożym i życiem misyjnym, prosząc o modlitwę i wsparcie materialne. Składając ofiarę do puszki na ręce misjonarza, będziemy mogli wesprzeć jego działania.

2. Do bazyliki po renowacji powróciło Srebrne Antepedium. Zostało ono zabezpieczone specjalnym szkłem. W tym celu potrzebna była wymiana granitowej płyty ołtarzowej, na której stoi tabernakulum. Całkowity koszt zabezpieczenia wyniósł 12 500 zł. Zostało to zapłacone dzięki Waszym ofiarom składanym na tacę. Bóg zapłać!

3. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym - w tym roku poświęcony mieszkańcom Libanu.

4. W środę 17 listopada zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała, którą jak zawsze poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Rozpocznie ją o godz. 17.45 odczytanie intencji modlitewnych. Będzie je można składać w zakrystii lub do puszki. O godz. 18.00 Msza św. sprawowana w intencjach złożonych na kartkach, a po niej przed Najświętszym Sakramentem modlitwa o uzdrowienie.

5. W sobotę 20 listopada dwaj nasi alumni z III roku, Tomasz Jurek i Cyprian Łuszczyk, w Katedrze Lubelskiej o godz. 10.00 z rąk ks. Biskupa otrzymają pobłogosławioną sutannę. Zewnętrznie będą już postrzegani jak duchowni. Otoczmy naszych alumnów modlitwą. Ze względu na pandemię nie organizujemy oficjalnego wyjazdu z parafii. Będzie można uczestniczyć w transmisji Mszy św. przez internet.

6. Chełmskie Centrum Ewangelizacji zaprasza wszystkich, którzy pragną żywej relacji z Jezusem - Bogiem Osobowym poszukującym każdego człowieka - od 19 do 21 listopada na trzydniowe rekolekcje - kurs Nowe Życie. Spotkania odbywać się będą w sali różańcowej. Całkowity koszt to 70 zł. Zapisy za pośrednictwem internetu, w kancelarii i zakrystii.

7. Przyszła niedziela - Chrystusa Króla – jest już ostatnią w roku liturgicznym. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.30. Zachęcamy do przyniesienia ze sobą flag wykonanych samodzielnie albo z pomocą rodziców.

8. Również w przyszłą niedzielę w kościele pw. Świętej Rodziny (osiedle Słoneczne) odbędą się chełmskie obchody Światowego Dnia Młodzieży. Wydarzenie ma na celu wspólną modlitwę oraz zaproszenie młodych na spotkanie z papieżem Franciszkiem w 2023 r. w Lizbonie. Uroczystości rozpoczną się od Mszy św. o godz. 17.00, której przewodniczyć będzie ks. bp Adam Bab. Po liturgii uwielbienie Boga poprowadzi zespół Good God. Świadectwem z życia wiarą podzieli się Tymoteusz Filar. Hasłem tego wydarzenia są słowa wybrane przez Ojca Św.: Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś (Dz 26,16). Zapraszamy młodzież grup formacyjnych przy parafii, młodzież szkół średnich na wspólne spotkanie. Bądźmy świadkami wiary w naszej społeczności lokalnej. Zadanie Chełmskie obchody Światowego Dnia Młodzieży jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Miasta Chełm.

9. Coraz więcej niebezpiecznych napięć i propagandy związanej z naszą granicą z Białorusią. Pokazuje też brak jedności o dobro wspólne Ojczyzny i manipulowanie naszym myśleniem by jeszcze większe podziały miały miejsce. Dla nas ludzi wierzących staje się to motywacją i mobilizacją do zrywu duchowego. Dlatego też od przyszłej niedzieli Chrystusa Króla chcemy Was wszystkich zaprosić do szturmu modlitewnego, który nazwaliśmy Duchowa Obrona Granic Ojczyzny - Wielka Nowenna o pokój i błogosławieństwo dla Polski z Błogosławionym Prymasem Tysiąclecia. Będzie to 9 dniowa modlitwa w naszym sanktuarium po Mszy św. wieczornej. Komu drogi los wolnej i spokojnej Ojczyzny nie powinno go zabraknąć. Bo sprawa bardzo poważna.

10. Przypominamy, że w pomieszczeniach zamkniętych, a więc i w kościołach, obowiązują nas maseczki. Właściwie używana maseczka musi zasłaniać zarówno usta jak i nos. Dopiero wtedy spełnia swoje zadanie, chroniąc nie tylko nas, ale i nasze otoczenie. Dziękujemy.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim zaś Parafianom, Gościom, Sympatykom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.