Ogłoszenia duszpasterskie - 10.10.2021r. - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy XXI Dzień Papieski, tym razem pod hasłem: Nie lękajcie się. W naszej świątyni wystawione są do publicznej czci relikwie św. Jana Pawła II. Przy wyjściu z bazyliki młodzież, dzieci i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 zbierają ofiary do puszki na dzieło Fundacji „Nowego Tysiąclecia”. Możemy być darczyńcą stypendiów dla dzieci i młodzieży.

2. W dniu dzisiejszym kopia obrazu Matki Bożej Chełmskiej peregrynuje do Parafii Chrystusa Odkupiciela w Chełmie.

3. Dziś zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny w naszym mieście. Początek Msza św. o godz.12.00 w Parafii św. Rodziny, ok godz. 13.00 wyjście do naszego sanktuarium. W marszu będzie uczestniczył ks. Tomasz Kancelarczyk z Bractwa Małych Stópek. Można zabrać ze sobą transparenty promujące życie lub chorągiewki. Serdecznie zapraszamy wszystkich, starszych, młode małżeństwa z małymi dziećmi, młodzież.

4. Jutro w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej po Mszy o godz. 18.00 do sali różańcowej zapraszamy na bardzo ciekawe spotkanie z p. Krystyną Mart, historykiem sztuki i wieloletnią dyrektor Muzeum Ziemi Chełmskiej. Konferencja będzie poświęcona twórczości malarza chełmskiego Władysława Uklei, dla nas ważnej postaci, bo to autor kopii obrazu Matki Bożej Chełmskiej obecnie znajdującej się w ołtarzu głównym i wszystkich obrazów w ołtarzach bocznych. Niech nas nie zabraknie. Serdecznie zapraszamy!

5. Jutro rozpoczną się prace związane z uzupełnieniem nasadzeń iglaków na Wysokiej Górce od strony centrum miasta.

6. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie do sali różańcowej wszystkich katechetów zarówno duchownych jak i świeckich.

7. W środę ostatni różaniec fatimski o godz. 17.30. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

8. W czwartek 14 października całe środowisko edukacyjne obchodzi swoje święto. Z tej okazji Duszpasterstwo Nauczycieli naszego dekanatu zaprasza na nabożeństwo o godz. 17-ej połączone z modlitwą różańcową a następnie Mszę świętą w intencji wychowawców i nauczycieli o godz. 18-ej w kościele Miłosierdzia Bożego w Chełmie. Po Mszy spotkanie w salce pod kościołem. W sanktuarium również podczas różańca o godz. 17.30 będziemy modlili się w intencji nauczycieli i pracowników oświaty.

9. W piątek w naszej wspólnocie parafialnej wielka uroczystość. Wspólna radość i świętowanie jubileuszu 60-lecia kapłaństwa ks. infułata Kazimierza Bownika, wieloletniego proboszcza i kustosza naszego sanktuarium. Uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczyć będzie ks. bp Mieczysław Cisło. Serdecznie wszystkich zapraszamy i prosimy o modlitwę w intencji Jubilata.

10. W piątek w całym Kościele obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Strata upragnionego potomka, poronienie, martwy poród, śmierć tuż po narodzeniu są traumatycznym przeżyciem dla rodziców. Dlatego październik jest miesiącem szczególnym dla tysięcy kobiet i mężczyzn, którzy doświadczyli straty dziecka. Modlimy się za małżeństwa dotknięte tym bólem. Przypominamy też rodzicom – gdyby, nie daj Boże, była taka potrzeba, to w takiej tragicznej sytuacji przysługują pogrzeb i świadczenia ZUS-u.

11. W sobotę wypada 43. rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Tradycyjnie już o godz. 16.30 zapraszamy na różaniec przy figurze św. Jana Pawła II przy Gmachu. Dzieci mieszkające w tamtej części miasta, a uczestniczące w nabożeństwach różańcowych, również zapraszamy. SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH! Prosimy o przyniesienie zniczy.

12. W bazylice zaś w sobotę po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się koncert papieski: Nie lękajcie sięprzyjmijcie to duchowe dziedzictwo. Program słowno – muzyczny zaprezentują członkowie Komorowskiego Towarzystwa Śpiewaczego.

13. W niedzielę za tydzień zakończenie XVIII Dni Kultury Chrześcijańskiej podczas Mszy św. o godz. 18.00. Oprawę liturgiczną poprowadzi Chór „Hejnał”.

14. Nowy Duszpasterz Studentów ks. Paweł Gołofit zaprasza za tydzień na Mszę św. o godz. 18.00 z indywidualnym błogosławieństwem na nowy rok akademicki, a później na wspólną agapę.

15. Po Mszy św. koncert Kwartetu Akordeonowego pod opieką ojca dra Ireneusza Wybraniaka oraz otwarcie wystawy poświęconej koronacji obrazu Matki Bożej Chełmskiej dokonanej przez bł. Kardynała Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

16. Za tydzień przez całą niedzielę młodzież z Ruchu Światło – Życie będzie rozprowadzała kremówki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na sprawy formacyjne młodych ludz.

17. Zapraszamy do kawiarenki na smaczne ciasto w gronie rodziny czy przyjaciół.

18. Zbliża się listopad - czas modlitw za zmarłych, zwłaszcza różaniec wypominkowy. Kartki wypominkowe są już wyłożone przy wyjściu z bazyliki. Wypisano na nich datę i godzinę modlitwy. We wszystkie dni będą one rozpoczynały się o godz. 17.15, w sobotę zaś o godz. 16.15. Imiona i nazwiska zmarłych należy wypisywać czytelnie w mianowniku. Wypełnione karty prosimy składać do puszki znajdującej się przy ołtarzu.

19. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a Parafianom, Gościom, Sympatykom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.