Ogłoszenia duszpasterskie - 03.10.2021r. - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Od piątku 01 października trwa przed bazyliką wystawa „Czas to Miłość”, poświęcona błogosławionemu Prymasowi Tysiąclecia. Ekspozycja będzie do 15 października. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia.

2. Dziś modlitwa różańcowa ulicami naszego miasta z ikoną Matki Bożej Chełmskiej. Rozważania zostały przygotowane w oparciu o przemówienia błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego. Początek o godz. 19.00 w naszym sanktuarium, zakończenie zaś w Parafii pw. Rozesłania św. Apostołów. Tam odśpiewamy Apel Jasnogórski. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Prosimy o przyniesienie świec.

3. Informujemy, że od dziś dzwoninica czynna w sobotę I niedzielę, kawiarenka tylko w niedzielę. Krypty są już nieczynne.

4. Od jutra po ponad półtorarocznej przewie wznawiamy Spotkania dla Seniorów na Górce. Serdecznie zapraszamy wszystkich emerytów i rencistów. Początek spotkania o godz. 10.00 w Domu Pielgrzyma.

5. Jutro też od godz. 16.00 w kancelarii porad będzie udzielał prawnik.

6. We wtorek o godz. 17.15 dzieci z klas III otrzymają poświęcone różańce, a następnie wezmą udział w nabożeństwie o godz. 17.30.

7. W czwartek na godz.16.30 zapraszamy do sali różańcowej rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na konferencje Mój syn, moja córka, nowy człowiek. Ale jaki? Konferencję poprowadzą Tomasz i Justyna Pituchowie. Konferencja odbędzie się w ramach Dni Kultury Chrześcijanskiej.

8. Zapraszamy na ogólnopolskie spotkanie formacyjne dla mężczyzn w sobotę 9 października w Poznaniu, które poprowadzi ks. Dominik Chmielewski. Temat: Potęga Maryi. Największej prorokini naszych czasów. Organizujemy wyjazd z naszej parafii! Zapisy u ks. Mateusza, w zakrystii lub kancelarii.

9. Narzeczonych, którzy chcą się przygotowywać do ślubu zapraszamy na nauki przedmałżeńskie w najbliższe dwa weekendy. Początek sobota 09 października godz. 10.00. Zapisy w kancelarii lub drogą telefoniczną czy mailową. Na te konferencje zapraszamy również przyszłych teściów w sobotę 16 października o godz.10.00.

10. W przyszłą sobotę w Dorohusku odbędzie się spotkanie modlitewne w IV Rocznicę Różańca do Granic. Początek o godz. 11.00 konferencją którą poprowadzi ks. prof. Tadeusz Guz, o 12.00 Msza św., a po nie modlitwa różańcowa na granicy.

11. Za tydzień XXI Dzień Papieski pod hasłem: Nie lękajcie się!. Były to jedne z pierwszych słów, z którymi 22 października 1978 roku wyszedł do ludzi Jan Paweł II. Przez cały dzień wystawione będą relikwie św. Jana Pawła II. Będziemy mieli również sposobność wesprzeć fundację Dzieło III Tysiąclecia z przeznaczeniem na stypendia dla młodzieży.

12. Również w niedzielę za tydzień ulicami Chełma przejdą po raz kolejny uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny. Przypomnimy w ten sposób o wartości każdego ludzkiego życia oraz roli ojca, maszerując pod hasłem: Tato, bądź, prowadź, chroń. Trwałe związki małżeńskie oparte na miłości, wierności i uczciwości to nie relikt dawnych czasów, ale rzeczywistość, o którą trzeba zabiegać i którą należy szanować. Marsze dla Życia i Rodziny jasno pokazują, że rodzina wychowująca dzieci to nie patologia, ale najlepszy pomysł na szczęście i życiowe spełnienie. Zapraszamy wszystkich, dla których te wartości są ważne. Początek o godz. 12.00 Mszą św. w Parafii pw. Świętej Rodziny, marsz i zakończenie w naszym sanktuarium modlitwą oddania rodzin. Będziemy też mieli możliwość duchowej adopcji rodziny.

13. Chełmskie Centrum Ewangelizacji zaprasza na kurs Emaus, weekendowe rekolekcje rozpalające miłość do Słowa Bożego. Trwał będzie on w dniach 15 - 17 października. Warunkiem uczestnictwa jest odbycie kursu Nowe Życie. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

14. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.