Ogłoszenia duszpasterskie - 12.09.2021r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim Parafianom i Sympatykom, którzy pomagali w przygotowaniach i przebiegu uroczystości odpustowych. Dziękujemy wszystkim naszym Kapłanom, Diakonom i Alumnom, Służbie Liturgicznej, Szafarzom, Przewodnikom Sanktuaryjnym, Chórowi Parafialnemu Orkiestrze Dętej, Panom Organistom, Siostrze Zakrystiance, firmie Ogrodnik za filmowanie. Wdzięczni też jesteśmy Rodzinie Żywego Różańca, Legionowi Maryi, Zespołowi Caritas oraz młodzieży z Ruchu Światło – Życie. Dziękujemy również Władzom Chełma, Dyrekcjom i Pracownikom Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Zakładu Oczyszczania Miasta, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Chełmskiego Domu Kultury, Przedsiębiorstwa Usług Mieszkaniowych, Pogotowia Ratunkowego, Wojsku, Policji, Straży Pożarnej.

2. Dziś w dniu beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, wychodząc z bazyliki, możemy wylosować sobie cytat z myślami Błogosławionego.

3. Również dziś wieczorem o godz. 19.00 zapraszamy na koncert Civis Christi – Prymas Tysiąclecia. To historyczne widowisko multimedialne z tekstami i muzyką Romana Kołakowskiego opowiadające w formie czternastu pieśni niezwykłą drogę kapłańskiego życia i pracy Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Koncert odbędzie się dzięki staraniom Stowarzyszenia Civitas Christiana.

4. Trwamy w oktawie uroczystości odpustowych. Codziennie o godz. 17.40 śpiewane są Godzinki do Matki Bożej Chełmskiej.
 -Dziś dzień pielgrzymki małżeństw przeżywających jublileusze. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
- Poniedziałek 13 września godz. 17. 30 – pielgrzymka grup formacyjnych, apostolskich i modlitewnych - procesja fatimska.
 -Wtorek 14 września godz. 18.00 - pielgrzymka władz i osób pracujących w instytucjach samorządowych.
- Środa 15 września godz. 18.00 - zakończenie z uroczystym Te Deum i obrzędem zawieszenia wot. Serdecznie zapraszamy. Ulotki z programem wyłożone są przy wyjściu z bazyliki.

5. W duchu pokuty i zadośćuczynienia Najświętszemu Sercu Jezusa I Niepokalanemu Sercu Maryi zapraszamy na 24-godzinne nabożeństwo rozważania Męki Jezusa Chrystusa w naszym Sanktuarium. „Jedna godzina rozważania Mojej bolesnej męki większą zasługę ma, aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi. Rozważanie Moich bolesnych ran jest dla ciebie z wielkim pożytkiem, a Mnie sprawia wielką radość" (Dz. 369). „Och, jakże ogromnie byłbym zadowolony; gdyby, choć jedna osoba czytała te Godziny Mojej Męki w każdej miejscowości”. Dlatego odpowiadając na wołanie naszego Pana zapraszamy na takie nabożeństwo. Będzie trwało nieustanie przez 24 godziny przed Najświętszym Sakramentem od najbliższego wtorku 14 września (rozpoczęcie o godz. 18.00 – Mszą Świętą) do środy 15 września do godz.17.30. Rozważania będą rozpoczynały się o równej godzinie i będą trwały około 30 min, a kolejne pół godziny przeznaczone będzie na prywatną modlitwę w ciszy. Przez całą noc otwarta będzie brama główna sanktuarium.

6. W czwartek 16 września zapraszamy do bazyliki na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała, która poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Początek – Nowenna do Matki Bożej Chełmskiej - o godz. 17.15. W tym czasie czytane będą intencje modlitewne o uzdrowienie, które możemy składać w zakrystii. W tych intencjach będzie też sprawowana Eucharystia, a ok. godz. 19.00 uwielbienie Jezusa Eucharystycznego wraz z modlitwą o uzdrowienie. Zapraszamy.

7. W sobotę o godz. 11.00 na zbiórkę zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Nowym opiekunem służby liturgicznej został ks. Mateusz Wójcik.

8. Chełmskie Centrum Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich na kurs Nowe Życie, czyli na weekendowe rekolekcje. Kurs odbędzie się od 17 do 19 września (od piątku do niedzieli) w sali różańcowej. Zapraszamy. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

9. Od kilku lat mężczyźni z całej Polski uczestniczą w tzw. Oblężeniu Jasnej Góry. Zapraszamy wszystkich mężczyzn do wzięcia udziału w ich ogólnopolskiej pielgrzymce do Częstochowy, która odbędzie się 18 września. Organizujemy wyjazd z naszego miasta. Wszystkie informacje na plakatach w gablotach i stronie internetowej oblężenie.meżczyźni.net. Zapisy u ks. Mateusza, w zakrystii lub kancelarii.

10. W tym roku szkolnym, podobnie jak w latach minionych, chcielibyśmy z myślą o mniej zamożnych rodzinach zorganizować w parafii nieodpłatne korepetycje dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy nauczycieli różnych przedmiotów do włączenia się w taką pomoc. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii lub kancelarii.

11. Informujemy, że od tego tygodnia kawiarenka i punkt widokowy na dzwonnicy czyne będą tylko w sobotę i niedzielę w godz. od 10.00 do 18.00.

12. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Sympatykom i Pielgrzymom błogosławionego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.