Ogłoszenia duszpasterskie - 08.08.2021r. - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Jutro historyczne wydarzenie sportowe w naszym mieście, czyli zakończenie I etapu 78. wyścigu Tour de Pologne. Dla nas szczególnie ważne z tego powodu, że meta znajduje się przy bramie sanktuarium przy Językowym Przedszkolu Integracyjnym W Kasztanowym Parku. Zwycięzca tego etapu otrzyma statuetkę z widokiem Góry Chełmskiej umieszczonym na kostce brukowej z naszego miasta. W wyścigu będą uczestniczyli zawodnicy z 24 krajów. Mimo utrudnień w ruchu możemy bez problemu dojechać do bazyliki na wspólną modlitwę. Jutro ze względu na całkowite zamknięcie ulicy Lubelskiej do godz. 19.30 Msza św. wieczorna zostanie odprawiona o godz. 20.00. Wcześniej, o godz. 19.40, jak co tydzień zapraszamy na Nowennę do św. Józefa.

2. W piątek o godz. 17.30 zapraszamy na Różaniec Fatimski. Prosimy o przyniesienie ze sobą lampionów. Lampiony możan nabyć również w kawiarence.

3. W sobotę wypada 80. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego - wielkiego czciciela Matki Bożej Niepokalanej. Niech będzie ona dla nas zachętą do większej pracy nad sobą w pobożności maryjnej i w trosce modlitewnej o pokój, zgodę, a także szacunek w naszej ojczyźnie. Tak bardzo dziś potrzeba nam jedności oraz zdecydowanego głosu nas - ludzi wierzących.

4. W niedzielę za tydzień uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej. Podczas każdej Eucharystii błogosławieństwo ziół i kwiatów.

5. W niedzielę też przypada 101. rocznica Bitwy Warszawskiej - Cudu nad Wisłą. W bazylice o godz. 12.00 Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem parlamentarzystów, władz samorządowych i służb mundurowych, zwłaszcza wojska.

6. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. Jacek Piskrzyński posługujący obecnie w Hiszpanii.

7. Przypominamy, że w naszym sanktuarium codziennie o godz. 12.00 odmawiana jest modlitwa różańcowa, którą prowadzi Rodzina Żywego Różańca. Zapraszamy!

8. Młodzież, począwszy od klas VIII szkoły podstawowej, zapraszamy na wspólny wyjazd na SMAL (Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej) do Garbowa w dniach 19 - 22 sierpnia. Przed Wami piękny czas radosnego spotkania młodych z Bogiem oraz drugim człowiekiem na konferencjach, modlitwie, Eucharystii, agapie i koncercie. Szkoda, by Ciebie tam zabrakło. Organizujemy wspólny wyjazd z naszego sanktuarium. Zapisy przyjmowane są w zakrystii i kancelarii. Za wyjazd do Garbowa odpowiedzialny jest ks. Szymon.

9. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych darów, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymującym do naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej.