Ogłoszenia duszpasterskie - 01.08.2021r. - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Sierpień w Polsce od wielu lat przeżywany jest jako miesiąc abstynencji, w którym wielu naszych rodaków powstrzymuje się całkowicie od spożywania alkoholu. Niektórzy wpisują się do ksiąg trzeźwościowych wystawionych w tym czasie w kościołach. W naszej bazylice księga wyłożona jest przy wyjściu głównym.

2. Dziękujemy o. Przemysławowi, naszemu parafianinowi, przebywającemu pośród nas na urlopie za dzisiejszą refleksję nad Słowem Bożym.

3. Informujemy, że porad prawnych w zakresie prawa świeckiego będzie udzielał prawnik w najbliższy poniedziałek od godz. 16.00 przy kancelarii parafialnej.

4. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca: w czwartek zapraszamy na godz. 17.30 na modlitwę za powołanych do służby Bożej oraz za osoby modlące się za kapłanów i siostry zakonne. W piątek nie będzie odwiedzin chorych w domach, a spowiedź w bazylice podczas każdej Mszy św., wieczorem - od godz. 17.30.

5. W piątek Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

6. W piątek do Lichenia wyruszą również pielgrzymi na nocne modlitewne czuwanie w intencji o błogosławieństwo dla Polski. Prowadzić je będzie ks. Dominik Chmielewski. Przypominamy uczestnikom, że wyjazd z Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej w piątek 6 sierpnia o godz. 10.00. Otoczmy modlitwą to wydarzenie i naszych pielgrzymów udających się do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

7. W piątek także o godz.19.00 w sali różańcowej spotkanie organizacyjne dla wszystkich wybierających się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

8. Nabożeństwo pierwszej soboty: godz. 7.30 - różaniec, 8.00 - Msza św., a po niej ok. piętnastominutowe nabożeństwo. Pierwsza sobota miesiąca w naszym Sanktuarium to spotkanie modlitewne dla mężczyzn ziemi chełmskiej – Męski różaniec Rycerzy Maryi. Zapraszamy mężczyzn w każdym wieku. Początek - Msza św. o godz. 8.00. Bracia, konieczne jest w dzisiejszym świecie świadectwo mężczyzn silnych wiarą i gorliwa modlitwa w intencji rodzin i naszej Ojczyzny, wynagradzając Niepokalanemu Sercu Maryi i czyniąc pokutę za grzechy nasze i całego świata. Zapraszamy!

9. Serdecznie zapraszamy młodzież na Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej, które odbędzie się w dniach 19-22 sierpnia w Garbowie. Podczas SMALu uczestnicy mogą doświadczyć radości z wiary przeżywanej we wspólnocie oraz pogłębić swoją relację z Chrystusem. Jest to również okazja do nawiązania nowych znajomości. Młodzi będą uczestniczyć w konferencjach prowadzonych m.in. przez o. Tomasza Nowaka, koncercie zespołu NiemaGotu, spotkaniach w grupach, adoracjach, Eucharystii oraz w radosnej zabawie, których celem będzie poznanie prawdziwej miłości, jaką oferuje nam Chrystus. Nasza parafia będzie organizowała transport na to wydarzenie. Zapisy na wyjazd w zakrystii. Organizatorem wyjazdu jest ks. Szymon, który skontaktuje się z zainteresowanymi po 3 sierpnia. Więcej informacji na stronie smal.lublin.pl oraz na funpage’u na Facebooku.

10. Zwracamy się z prośbą - jeśli ktoś z nas doznał jakiejś szczególnej łaski za pośrednictwem Matki Bożej Chełmskiej, niech złoży swoje świadectwo. Jeśli czujemy potrzebę podziękowania Maryi, możemy złożyć w zakrystii czy w kancelarii jakiś dar wotywny (ze złota, srebra, korale, ordery, odznaczenia itp.).

11. Przypominamy o stroju do kościoła, by był godny tego miejsca.

12. Zapraszamy do kawiarenki i do krypt.

13. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Sympatykom, Gościom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.