Ogłoszenia duszpasterskie - 08.11.2020r. - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. W naszym sanktuarium przez cały tydzień trwa Różaniec do granic Nieba. W modlitwie w bazylice i w łączności online uczestniczy codziennie ponad 200 osób. Bóg zapłać wszystkim! Dziś ostatnie spotkanie o godz. 19.00. Zapraszamy.

2. Trwamy też w trzydziestotrzydniowych rekolekcjach przygotowujących nas do osobistego zawierzenia się Matce Bożej. Katechezy w ramach homilii łączymy z wieczorną Mszą św. Serdecznie zachęcamy osoby, które jeszcze zastanawiają się nad włączeniem się do tych przygotowań.

3. W całym Kościele przeżywamy dziś XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem Przywrócić nadzieję. Rocznie za wiarę w Chrystusa ginie na świecie 105 tys. chrześcijan. Co pięć minut ginie jeden chrześcijanin. Trzeba też z niepokojem spojrzeć na sytuację w naszej ojczyźnie w ostatnich dniach. Jesteśmy bowiem świadkami odgórnie przygotowanej i sterowanej akcji opartej na manipulacji, agresji, wulgarności i wandalizmie. Jej przerażającym efektem w wielu miejscach kraju stały się akty profanacji kościołów, pomników, grobów i innych znaków naszej wiary. Wydarzenia ostatnich dni dowodzą, iż coraz większej liczbie członków naszej wspólnoty narodowej obce są szacunek dla bliźniego i odpowiedzialność za dobro wspólne. Wielu dorosłych odpowiedzialnych za wychowanie najwyraźniej zapomniało o znaczeniu wzajemnego poszanowania.

4. W środę przypada 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Myślimy o naszej Ojczyźnie. Modlitwą ogarniamy bohaterską przeszłość naszych ojców oraz teraźniejszość i przyszłość wspólnoty narodowej Polaków. Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 9.30, 16.00 i 18.00. W intencji Ojczyzny będziemy modlili się o godz. 9.30. Zachęcamy wszystkich do wywieszenia flagi państwowej.

5. Przy wyjściu z bazyliki razem z prasą znajdują się kalendarze na przyszły rok w cenie 6 zł. Serdecznie zachęcamy.

6. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom oraz Pielgrzymom szczęśliwego i zdrowego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.