Ogłoszenia duszpasterskie - 04-10.2020r. - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Gościmy dziś w naszej wspólnocie misjonarza z Diecezji w Odessie na Ukrainie - ks. proboszcza Daniela Kułakowskiego, który dzieli się refleksją nad Słowem Bożym i prosi nas o wsparcie modlitewne oraz materialne. Ofiarę będziemy mogli złożyć do puszki przy wyjściu z bazyliki.

2. Przeżywamy czas nabożeństw różańcowych. Serdecznie zapraszamy codziennie na godz. 17.30, a dzieci - we wtorki i czwartki również na godz. 17.30.

3. Serdecznie zapraszamy młodzież, która chciałaby się podzielić swoim talentem muzycznym, do naszej scholi parafialnej. Pierwsze spotkanie odbędzie się dziś o godz. 15.00 w sali nr 3 w podcieniach.

4. Dzisiejsza taca z woli papieża Franciszka w całości przeznaczona jest do dyspozycji Stolicy Apostolskiej.

5. W ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej jutro dzień kresowy. Zapraszamy o godz 16.30 do Sali różańcowej na promocję książki „ Błogosławiona wieś” , dra Leona Popka dyrektora Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Marcin Jankiewicz, a po Eucharystii film „ Zmarłych pogrzebać”.

6. We wtorek Dzień Prymasowski. O 16.30 w Sali różańcowej film „Czas to Miłość", a podczas Mszy św. o godz.18.00 kazanie wygłosi ks. Infułat Kazimierz Bownik.

7. Już w najbliższy wtorek rozpoczną się warsztaty dla kobiet. Zapraszamy wszystkie panie, które pragną w sobie odkrywać geniusz kobiety, na godz. 18.00 do sali różańcowej. Spotkania będą miały charakter modlitewno – warszatowy. Kto nie jest jeszcze zapisany, będzie mógł to uczynić na pierwszym spotkaniu. Odpowiedzialną jest Marta Mendrek ze wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca w Lublinie.

8. Za tydzień XX Dzień Papieski pod hasłem Totus Tuus. Przez cały dzień wystawione będą relikwie św. Jana Pawła II.

9. Ze względu na czas pandemii wspólnota oazowa nie będzie w tym roku rozprowadzała kremówek papieskich. Przy wyjściu z bazyliki będzie można nabyć różańce własnoręcznie wykonane przez naszą młodzież jako pamiątkę Dnia Papieskiego i zachętę do modlitwy różańcowej, którą św. Jan Paweł II bardzo ukochał. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wydatki związane z formacją młodych.

10. Jak co roku w tym dniu młodzież przed bazyliką zbiera ofiary do puszki na stypendia Fundacji Nowego Tysiąclecia, które przyznawane są dzieciom i młodzieży.

11. W niedzielę za tydzień podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie miał miejsce akt oddania Najświętszej Maryi Pannie, który złożą osoby kończące trwające właśnie 33-dniowe rekolekcje lub pragnące odnowić zawierzenie wcześniej złożone. Prosimy, by na tę Mszę św. przyniosły własnoręcznie napisany i podpisany akt. Tekst zawierzenia można pobrać w zakrystii lub znaleźć na stronie oddanie33.pl. Prosimy o przyniesienie zakupionego przez siebie łańcuszka zawierzenia bądź różańca na rękę, które zostaną przez kapłana pobłogosławione i nałożone.

12. Istniejący przy naszym sanktuarium od czterech lat chór, którego dyrygentem jest Krzysztof Weresiński, został w tym tygodniu rozwiązany. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim chórzystom za ich czas poświęcony na próby oraz publiczne występy, a było ich sto. Serdeczne Bóg zapłać za ogrom wykonanej pracy przez Pana Dyrygenta. Chcemy powołać nowy chór. Pięknie byłoby, gdyby przy sanktuarium on był. Zapraszamy zatem w niedzielę za tydzień wszystkie osoby, które lubią, chcą i potrafią śpiewać, na spotkanie z nowym dyrygentem - naszym drugim organistą Szymonem Szurmą. Spotkanie odbędzie się o godz. 19.00 w sali różańcowej i połączone będzie z przesłuchaniem głosów.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w Gościu Niedzielnym jest wywiad rzeka z naszym ks. Pawłem Gołofitem.

14. Informujemy, że od przyszłego tygodnia kawiarenka i dzwonnica czynne bedą tylko w niedzielę.

15. W przyszłą niedzielę (11 października) po mszy św. o godz. 11.30, przy parafii Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie odbędzie się nabór do Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego- Skauci Europy. Zapraszamy chłopców w wieku 9-11 lat oraz dziewczęta w wieku 9-17 lat. Więcej informacji u duszpasterza - ks. Piotra Flisa 515727952.

16. 18 października w niedzielę duszpasterze parafii chełmskich zapraszają wszystkich mieszkańców na modlitwę różańcową ulicami naszego miasta z ikoną Matki Bożej Chełmskiej w duchu dziękczynienia za 255. rocznicę Koronacji oraz w intencji naszej Ojczyzny. Początek o godz. 19.00 w naszym sanktuarium, zakończenie zaś w Parafii pw. Rozesłania św. Apostołów. Tam odśpiewamy Apel Jasnogórski. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Prosimy o przyniesienie świec.

17. W sobotę 24 października organizujemy dla mężczyzn wyjazd do Białegostoku na modlitwę i spotkanie z ks. Dominikiem Chmielewskim. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty, warto bowiem posłuchać dobrych treści, oraz poznać Wspólnotę Wojowników Maryi. Zapisy na wyjazd przyjmowane są w zakrystii, kancelarii i u ks. Mateusza.

18. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.