Ogłoszenia duszpasterskie - 24.05.2020r. - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE ROK A

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypominamy, że każdego dnia o godz. 17.30 odprawiane są nabożeństwa majowe, w tym tygodniu połączone z Nowenną przed Zesłaniem Ducha św.

2. Z radością przyjmujemy decyzję Ojca Świętego Franciszka o mianowaniu nowego biskupa pomocniczego dla archidiecezji lubelskiej. Jest nim ks. dr Adam Piotr Bab, wikariusz biskupi ds. młodzieży i proboszcz parafii pw. św. Józefa w Lublinie. Nominacja została podpisana i ogłoszona 22 maja br. dokładnie w dzień 21. rocznicy jego święceń kapłańskich. Biskup nominat ma 45 lat i jest aktualnie najmłodszym biskupem w Polsce.

3. W najbliższą sobotę zapraszamy do bazyliki na czuwanie w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego i modlitwę uwielbienia. Początek - Msza św. godz.17.00.

4. W sobotę też o godz. 10.30 w archikatedrze otrzyma święcenia kapłańskie nasz ks. diakon Michał Myśliwiecki. Otoczmy jego osobę szczególna modlitwą. Obecnie przebywa na tygodniowych rekolekcjach. Mszę św. prymicyjną w naszym sanktuarium będzie sprawował 7 czerwca o godz. 12.00. Już dziś serdecznie zapraszamy.

5. Pierwsza Komunia św. w tym roku planowana jest dla każdej klasy oddzielnie w dniach 11, 13 i 20 czerwca, jeśli Bóg pozwoli. Na przyszły rok planujemy I Komunię św. 16 maja – Szkoła Podstawowa nr 5, 23 maja - Szkoła Podstawowa nr 1, 30 maja – Szkoła Podstawowa Arka.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę na prace remontowo-budowlane, które rozpoczniemy w czerwcu. Dziękujemy też wszystkim, którzy w czasie największym obostrzeń, kiedy kościół był prawie pusty, pamiętali i wspomagali parafię i wspomagają przez ofiary przesyłane na konto czy do puszki. Pragniemy też poinformować, że na stronie internetowej parafii w ostatnim czasie została udostępniona możliwość wykonywania przelewu online. Znajduje się tam formularz, przy użyciu którego możemy złożyć ofiarę. Zostajemy wtedy przeniesieni na stronę Dotpay. Istnieje też możliwość użycia płatności BLIK. Ważne jest, by w zapisie przy składaniu ofiary na remont czy cele kultu religijnego albo ofiary na Mszę św. było słowo darowizna. Można wówczas ją odpisać od dochodu w podatkowym rozliczeniu rocznym.

7. Po dwumiesięcznej przerwie zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki.

8. Solenizantom nadchodzącego tygodnia oraz wszystkim mamom z okazji Dnia Matki, życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Gościom, Parafianom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego i zdrowego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.