Ogłoszenia duszpasterskie - 17.05.2020r. - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK A

1. Od dziś w bazylice może przebywać jednocześnie 90 osób. Miejsca zostały oznaczone. Jeśli zabraknie miejsc z naklejoną kartką tu można usiąść, oznaczać to będzie, że limit osób został już wyczerpany. W takiej sytuacji prosimy o skorzystanie z miejsc przed bazyliką. Są przygotowane krzesełka, po skorzystaniu z nich prosimy je odnieść na miejsce. Wszystkich obowiązują maseczki i dezynfekcja rąk. Interesantów prosimy, by po Mszy św. wchodzili do zakrystii pojedynczo.

2. Na stoliku przy wyjściu z bazyliki znajdują się płyty z fragmentami przemówień św. Jana Pawła II do swoich rodaków oraz filmem animowanym dla dzieci przypominającym życie i posługę naszego Wielkiego Rodaka. Wszystko związane jest z setną rocznicą Jego urodzin, przypadającą 18 maja w poniedziałek. Jutro więc na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za życie i posługę Karola Wojtyły, a o godz. 20.30 na różaniec z Janem Pawłem II i apel maryjny.

3. W związku z planowaniem uroczystości I Komunii św. na godz. 19.00 do bazyliki zapraszamy na spotkania rodziców dzieci. W poniedziałek ze Szkoły Podstawowej Arka, we wtorek Szkoły Podstawowej nr 1, a w środę Szkoły Podstawowej nr 5. Spotkanie prosimy potraktować jako nadzwyczajne i obowiązkowe.

4. Zapraszamy wszystkich na liturgie. Przypominamy, że dzieci do 13. roku życia muszą być pod opieką rodziców, starsze mogą przyjść samodzielnie. Prosimy więc kandydatów do bierzmowania, by zgodnie z najnowszymi ustaleniami byli obecni. Ministrantów obecnych na modlitwie zapraszamy do służenia przy ołtarzu.

5. Od najbliższej soboty w weekendy zapraszamy do parafialnej kawiarenki, zachowując obowiązujące przepisy.

6. Taca za tydzień z racji czwartej niedzieli, w całości przeznaczona jest na prace remontowo - budowlane prowadzone przy bazylice. Bóg zapłać za ofiary! Za wszystkich ofiarodawców modlimy się za przyczyną Matki Bożej Chełmskiej w każdą środę.

7. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wszelkiego dobra, wszystkim zaś Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego i zdrowego tygodnia.