Ogłoszenia duszpasterskie - 29.09.2019r. - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. W każdy poniedziałek o godz.10.00 w sali różańcowej spotykają się emeryci z Klubu Seniora „Na Górce”. W programie - konferencje, prelekcje, spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki, zajęcia kulinarne. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

2. W pierwsze wtorki miesiąca spotyka się Zastęp św. Michała Archanioła - o godz. 8.30 modlitwy w bazylice, a następnie spotkanie formacyjne obok sali różańcowej. Opiekunem duchowym jest ks. Infułat. Zapraszamy.

3. We wtorek rozpoczynamy miesiąc nabożeństw różańcowych. Serdecznie zapraszamy codziennie na godz. 17.30. Tak planujmy czas, aby każdy z nas był przynajmniej raz na tej modlitwie. Dzieci pierwszokomunijne oraz młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy do systematycznego uczestnictwa. W październiku zamiast kazań w czasie Mszy św. wieczornych w dni powszednie będziemy wsłuchiwali się w rozważania o różańcu.

4. We wtorek o godz. 17.15 dzieci z klas III, które przygotowują się do I Komunii św., otrzymają pobłogosławione różańce.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Na godz. 17.30 zapraszamy na różaniec w intencji powołanych i o nowe powołania do służby Bożej. W tym roku do naszego seminarium duchownego zgłosiło się i zostało przyjętych dwóch naszych parafian. Tym bardziej w tak trudnym okresie jest to dla nas znak działania Boga i zobowiązanie do modlitwy, by wytrwali i zostali świętymi kapłanami.

6. W pierwszy piątek spowiedź na porannych Mszach św. Dla dzieci od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św. Spowiedź dla młodzieży, kandydatów do bierzmowania i dorosłych - od godz. 17.00.

7. W pierwszą sobotę o godz. 7.30 różaniec, Msza św., a po niej piętnastominutowe rozważanie jednej z tajemnic różańca.

8. W pierwszą sobotę wypada również druga rocznica modlitwy za Ojczyznę Różaniec do Granic. Duszpasterze parafii chełmskich w tym dniu (5 października) zapraszają wszystkich na modlitwę różańcową ulicami naszego miasta z ikoną Matki Bożej Chełmskiej również w intencji naszej Ojczyzny. Początek o godz. 18.00 w naszym sanktuarium, zakończenie zaś w Parafii pw. Rozesłania św. Apostołów. Tam odmówimy Apel Jasnogórski. Rozważania Droga wolności z Maryją oparte będą na naukach Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Prosimy o przyniesienie świec.

 9. Dzieci i młodzież z mniej zamożnych rodzin, którzy chcieliby skorzystać nieodpłatnie z korepetycji prowadzonych w parafii, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii. Obecnie mamy możliwość udzielenia pomocy z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki. Korepetycje rozpoczną się już od przyszłej soboty.

10. Instytut Zdrowia „Concordia” przy bazylice zaprasza do udziału w Akademii Zdrowia wg św. Hildegardy. Zajęcia będą prowadzone w formie wykładów i warsztatów. Wykłady będą się odbywały raz w miesiącu, warsztaty do czterech razy zależnie od tematu. Spotkanie organizacyjne i pierwszy wykład zaplanowano na 5 października w bibliotece przy Domu Pielgrzyma od godziny 15.00 do godz. 17.00.

11. Chełmski Dom Kultury zaprasza na film pt. Tajemnica ojca Pio. Wyświetlany będzie 5 i 6 października w Centrum Kultury Filmowej „Zorza”.

12. Solenizantom dzisiejszym i nadchodzącego tygodnia, wśród których są ks. diakon Michał i s. Angelika, życzymy obfitości Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.