Ogłoszenia duszpasterskie - 22.09.2019r. - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się koncert Stabat Mater, zorganizowany w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wystąpi Zespół Wokalny Lubelskiej Akademii Muzyki Dawnej, składający się z zawodowych wokalistów. W programie koncertu znajdą się pieśni patriotyczne i religijne z czasów okupacji 1939 - 1945, pieśni powstańcze, a także utwory Romana Padlewskiego. Serdecznie zapraszamy.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie uczestników i sympatyków pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.

3. Osoby potrzebujące porady adwokata będą miały taką sposobność jutro od godz.16.00 w kancelarii parafialnej.

4. W poniedziałek o godz. 19.00 w bazylice spotyka się Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca. Osoby, które chciałyby do niej dołączyć, serdecznie zapraszamy. Pasterzem wspólnoty jest ks. Paweł.

5. W poniedziałki o godz. 19.00 w kaplicy nad Bramą Uściługską spotyka się Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy osoby poszukujące tej formy duchowości. Pasterzem jest ks. Szymon.

6. Wtorek o godz. 18.00 i czwartek o godz. 18.00 to również czas prób naszego chóru parafialnego. Osoby chcące i potrafiące śpiewać zapraszamy do sali nr 4 w podcieniach.

7. W czwartek na godz. 18.00 do sali różańcowej zapraszamy rodziców dzieci, które będą przygotowywały się do I Komunii św.

8. W piątek na godz. 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Jeśli będzie dobra pogoda, odprawimy ją w naszej chełmskiej Kalwarii.

9. W piątek podczas Mszy św. o godz.18.00 będziemy modlili się za ks. diakona Michała z racji zbliżających się imienin. Serdecznie zapraszamy.

10. W piątek o godz.19.00 zapraszamy młodzież, która chciałaby uczestniczyć w młodzieżowej formacji oazowej. Spotkanie odbędzie się w sali nr 3. Moderatorem jest ks. Jan.

11. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca organizuję całonocną adorację z 27 na 28 września. Adoracja rozpocznie się w piątek po mszy o 18:00 a zakończy mszą o 7:00 rano w sobotę. Serdecznie zapraszamy chętnych na modlitwę w tym czasie.

12. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, zapraszamy w każdą sobotę o godz. 11.00 do sali nr 3 w podcieniach. Opiekunem jest ks. Tomasz.

13. W sobotę 28 września wspominamy kolejną rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki – spowiednika św. Faustyny. W tym dniu o godz. 15.00 na całym świecie na ulicach miast odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia. W naszej parafii: na placu przy figurze św. Jana Pawła II przy tzw. Gmachu. Serdecznie zapraszamy.

14. W przyszłą niedzielę odpusty w dwóch parafiach w dekanacie w Wojsławicach i w Kamieniu. Sumy o godz.12.00. Księża Proboszczowie zapraszają.

15. Osoby dorosłe, wychowane w duchu oazowym czy poszukujące tej formacji, zapraszamy na spotkania Oazy Dorosłych w każdą sobotę o godz. 18.00 w sali nr 3. Opiekunem jest ks. Jan.

16. Nauczycieli różnych przedmiotów, którzy udzielając korepetycji chcieliby jako wolontariusze pomóc dzieciom i młodzieży z uboższych rodzin, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii.

17. Bóg zapłać za modlitwę i ofiary składane dziś na tacę oraz indywidualnie w zakrystii czy na konto parafialne. Prace na ten rok zaplanowane zostały wykonane. Pozostają zobowiązania materialne. W tym tygodniu złożyliśmy wniosek na termomodernizację pięciu obiektów na Górze Chełmskiej. Przeprowadzenie audytu i przygotowanie wniosku wyniosło 33 tys. zł. Tę kwotę również chcemy nazbierać do końca roku. Jeśli projekt zostanie zatwierdzony, to prace rozpoczęłby się w roku 2021. Przypominamy, że za wszystkich ofiarodawców modlimy się w środy podczas nabożeństwa o godz.17.30 i Mszy św. o godz. 18.00.

18. Trwają zapisy dorosłych parafian i sympatyków, kobiet i mężczyzn, którzy chcieliby przygotować się do czytania Pisma Świętego podczas Mszy św. Opiekunem jest ks. Proboszcz.

19. Zapraszamy do kawiarenki na kremówki, ptysie i inne dobre ciasto.

20. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Sympatykom i Pielgrzymom błogosławionego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.