Ogłoszenia duszpasterskie - 03.03.2019r. - VIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. Dziś rozpoczynamy 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Młodzi trzeźwi i wolni. Potrwa on do soboty. Osoby mające kłopoty z nadużywaniem alkoholu mogą poszukiwać wsparcia w działających w naszym mieście, m. in. i w naszym sanktuarium, grupach AA. Spotkania odbywają się każdej niedzieli o godz. 19.00 w podcieniach. Zachęcamy do podjęcia abstynencji również jako daru w intencji osób nadużywających, zwłaszcza młodych. Księga abstynencji od dziś wyłożona jest przy wyjściu z bazyliki.

2. Mamy do dyspozycji 25 kart na zakupy artykułów spożywczych w Biedronce. Wysokość kwoty to 200 zł miesięcznie od stycznia do końca roku. Oferta dotyczy osób samotnych emerytów i rencistów powyżej 60 roku życia, których emerytura nie przekracza 1100 zł miesięcznie. Osoby zainteresowane zapraszamy we wtorek na godz. 16.00 do pkt Caritas w bibliotece parafialnej z dokumentem potwierdzającym wysokość pobieranej renty czy emerytury.

3. Najbliższy wtorek to ostatni dzień karnawału. Przypominamy, że dla ludzi wierzących rozpoczyna się ważny okres pokutny. Wszystkie więc zabawy, dyskoteki i inne imprezy taneczne powinny zakończyć się do północy i zniknąć z naszego życia na czas 40 dni. Nasz dar dla Jezusa, który z miłości oddał swoje życie, niechaj wiąże się z wyciszeniem, ofiarą, modlitwą i uczestnictwem w nabożeństwach wielkopostnych. W związku z tym proponujemy naszym parafianom, którym oczywiście pozwala na to stan zdrowia, w każdy piątek post o chlebie i wodzie. Niech to będzie nasz dar i ofiara Bogu w intencji parafian zaniedbujących i lekceważących swoją wiarę. Zachęcamy serdecznie do tej praktyki.

4. W najbliższą środę rozpoczynamy już Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy i jakościowy.

5. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 zostaną pobłogosławione książeczki dla dzieci pierwszokomunijnych.

6. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. Na godz.17.30 zapraszamy na modlitwę za powołanych do służby Bożej, o nowe powołania i za modlących się za kapłanów w Margaretkach. Przypominamy, że w tym dniu podczas wieczornej Mszy św. udzielana jest Komunia św. pod postacią chleba i wina.

7. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Drogę Krzyżową w piątek o godz. 16.00 dla dzieci i o 17.00 dla dorosłych oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00.

8. W sobotę 9 marca w godz. 14.00 – 16.00 w sali Domu Pielgrzyma zapraszamy na wykład pod tytułem: Jak osiągnąć harmonię i wewnętrzny spokój w życiu codziennym, wykorzystując naukę św. Hildegardy? W przerwie będzie serwowany poczęstunek hildegardowy. Koszt uczestnictwa - 10 zł od osoby. Zapisy przyjmowane są do 6 marca w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania lub u osoby prowadzącej: p. Zbigniewa Łazowskiego (tel. 501 220 901, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

9. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich, którzy w życiu swoim lub kogoś z bliskich doznali szczególnej łaski, opieki czy cudownej ingerencji za przyczyną Matki Bożej Chełmskiej, o spisanie świadectwa o takim wydarzeniu, podpisanie i dostarczenie go w ciągu tego tygodnia do kancelarii lub zakrystii. Informujemy, że przyjmowane są też wota dla Matki Bożej.

10. Gazetka parafialna W sercu Maryi wykładana jest tylko w jednym miejscu - obok stojaka z prasą.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia, wśród których jest nasz ks. Infułat, życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim zaś Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.