Ogłoszenia duszpasterskie - 17.02.2019r. - VI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii półkolonie, w których uczestniczyło 48 dzieci. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przebiegu spotkań. Wychowawcom: Jolancie Bulskiej- kierownik wypoczynku i autorce programu, Annie Mięsiak, Monice Skrzypczak, Jadwidze Rzeszot, Małgorzacie Matysek- Wróblewskiej, Anecie Wróbel. Katechetom: Jolancie Gregorowicz, Iwonie Kot, Bożenie Kmita, Emilowi Kolenda, Mariuszowi Pruszkowskiemu, ks. Pawłowi, Młodzieży - Wolontariuszom z I LO. Dziękujemy wodzirejowi Piotrowi Wojdyło- Nafalskiemu, Dyrekcji S.P. nr 5, Bibliotece Miejskiej, Restauracji Kresowe Jadło, Parafialnemu Zespołowi Caritas, który był sponsorem wypoczynku.

2. Przypominamy, że trwają przy naszym sanktuarium spotkania dla seniorów: emerytów i rencistów. Na kolejne spotkanie zapraszamy jutro na godz. 10.00 do sali różańcowej.

3. W środę zapraszamy na comiesięczną modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała, którą poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Początek nowenna do Matki Bożej Chełmskiej godz. 17.15. Wcześniej w zakrystii możemy składać intencje modlitewne. Serdecznie zapraszamy.

4. W piątek wypada Święto Katedry św. Piotra. W naszej parafii doroczna uroczystość odpustowa z racji wyniesienia naszego kościoła do rangi bazyliki mniejszej. Będzie też dziękczynienie w kolejną rocznicę nawiedzenia naszego sanktuarium w znaku Matki Bożej Fatimskiej oraz Jubileusz 25 Rocznicy Chełmskiej Kapituły Kanoników. Porządek Mszy św. 7.00, 9.00 i suma odpustowa o godz. 18.00, której będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Stanisław Budzik. Po Mszy św. o godz. 9.00 aż do godz. 16.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 12.00 do 16.00 chcemy by dyżur modlitewny pełniły grupy formacyjne. I tak od 12.00- do 13.00 Rodzina Żywego Różańca, od 13.00 do 14.00 Legion Maryi, od 14.00 do 15.00 Ruch Rodzin Nazaretańskich, od 15.00 do 16.00 Przyjaciele Oblubieńca i Odnowa w Duchu św. Zapraszamy w ciągu dnia na chwilę modlitwy. O godz. 17.30 z Parafii Rozesłania św. Apostołów wyruszy procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy do uczestnictwa w niej. Zaś po sumie o godz. 18.00 będzie Różaniec fatimski. Serdecznie wszystkich zapraszamy. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu warunków przypisanych tej łasce.

5. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz.16.00 Stowarzyszenie Civitas Christiana, które swoją siedzibę ma przy naszym sanktuarium zaprasza na film „ Pójdż za mną. Testament Jana Pawła II” i na spotkanie z reżyserem tego filmu Wandą Różycką- Zborowską. Wstęp na projekcję jest wolny.

6. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace remontowo- budowlane w sanktuarium.

7. Zapraszamy do kawiarenki na smaczne ciasta.

8. Solenizantom nadchodzącego tygodnia, życzenia Bożego błogosławieństwa, wszystkim Gościom, Sympatykom i Parafianom szczęśliwego tygodnia pod opieka Matki Bożej Chełmskiej.