Konferencje przedmałżeńskie w 2017 roku

Konferencje przedmałżeńskieUprzejmie informujemy narzeczonych, którzy rozważywszy życiową decyzję, zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński, o możliwości udziału w konferencjach przedmałżeńskich prowadzonych w Parafii Mariackiej. Cieszy nas wzrastające zainteresowanie tego typu formą przygotowania nupturientów do zawarcia sakramentu, ale jednocześnie zmusza do wprowadzenia pewnych ograniczeń w przyjmowaniu zgłoszeń.

Przyjmujemy zgłoszenia tych par, które będą zawierały związek małżeński w naszym Sanktuarium, jednakże zgłoszonych nie później niż 2 tygodnie przed wyznaczonym terminem. Zapraszamy także narzeczonych, których ślub odbędzie się poza Parafią Mariacką, ale przynajmniej jedno z nupturientów mieszka aktualnie na terenie naszej parafii.

 

Uczestnicy konferencji nie wnoszą żadnych opłat.

Terminy konferencji przedmałżeńskich:
17-19.02.2017
28-30.04.2017

Konferencje rozpoczynają się Mszą Świętą w piątek o godz. 18.00. Po jej zakończeniu uczestnicy przechodzą na zajęcia do Sali Różańcowej. W sobotę zajęcia zaczynają się o godz. 9.00 i trwają do godz. 18.00, z dłuższą przerwą na obiad. W niedzielę spotkanie rozpoczyna się o godz. 15.00. Konferencje kończą się wręczeniem dyplomów w niedzielę ok. godz. 19.00. Istnieje także możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Narzeczeni biorący udział w zajęciach otrzymają stosowne zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w naukach przedmałżeńskich. Zastrzegamy sobie prawo wprowadzenia niewielkich zmian w programie zajęć. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.