PDF icon
chorwacja lipiec 2023
Program kolonii PDF

PARYŻ – CARCASSONNE - FIGUERES – BARCELONA – NICEA – MONACO - GARDALAND

Dzień 1     

Wyjazd z w godzinach wieczornych, przejazd przez Polskę, Czechy i Niemcy;

Dzień 2

Przyjazd wieczorem w okolice Paryża, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3     

Śniadanie, przejazd do centrum PARYŻA spacer przez La Cite ze słynną katedrą Notre Dame,  zwiedzanie najsłynniejszego muzeum świata: Luwru;  Wieża Eiffla, obiadokolacja w trakcie zwiedzania,  rejs stateczkiem po Sekwanie, wieczorem wyjazd w stronę Hiszpanii.

Dzień 4     

 W godzinach porannych przyjazd do CARCASSONNE, którego zabytkowa architektura stanowi największy w Europie średniowieczny kompleks urbanistyczny.  Fortecę tworzą fortyfikacje - podwójny pierścień wałów obronnych i 53 wież. Wewnątrz murów znajduje się czworoboczny zamek obronny z XII wieku i romańsko-gotycki kościół St.Nazaire. Po ok. godzinnym spacerze przejazd do Hiszpanii, obiad, zakwaterowanie w hotelu, spotkanie organizacyjne, kolacja, nocleg.

Dzień 5   - 10

Pobyt. Śniadania, obiady i kolacje.  Hotel Checkin*** - https://www.checkinblanes.com/

W trakcie pobytu wycieczki do takich miejsc jak:

BARCELONA – stolica Katalonii; możliwość zwiedzania Sagrady Familii

MONTSSERRAT - świętą górę Katalończyków z XVI wieczną benedyktyńską bazylika, a w niej otoczony szczególnym kultem posąg Czarnej Madonny.

TOSSA (miasteczko z jedną z najpiękniejszych w Hiszpanii, średniowiecznych starówek i fortyfikacji obronnych z XII w.).

BLANES – to nadmorski kurort, w którym znajduje się przepiękny średniowieczny kościół, ruiny warowni z X wieku oraz unikatowe ogrody botaniczne na urwisku.

Dzień 11               

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd przez Francję, przez Lazurowe Wybrzeże: malowniczą drogą Moyenne Corniche do Monaco; (jeśli czas pozwoli: wieczorny spacer po Monte Carlo ze słynnym Kasynem). Nocny przejazd przez Włochy.

Dzień 12               

W godzinach porannych przyjazd do GARDALANDU, jednego z najlepszych włoskich parków rozrywki. Całodzienna zabawa w parku, wieczorem wyjazd w stronę Polski.

(śniadanie i obiadokolacja w formie suchego prowiantu).

Dzień 13

Przejazd przez Czechy i Polskę. Powrót w godzinach popołudniowych.                                                               

CENA: 1950 zł + 360 euro     TERMIN: 30.06 - 12.07.2024

CENA ZAWIERA:                                                                                                                   

- transport autokarem (klimatyzacja, WC, barek, DVD, 2 kierowców); noclegi i wyżywienie wg programu, opieka kadry pedagogicznej oraz pilota na całej trasie; ubezpieczenie NNW i KL.

CENA NIE ZAWIERA: napojów do obiadokolacji, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: Rejs po Sekwanie, wjazd na wieżę Eiffla, Sagrada Familia, Park Guell, Gardaland – razem ok 110 euro, taksy klimatycznej w Hiszpanii (ok. 7 euro dla os. powyżej 16 l.)