Odpust ku czci Matki Bożej Chełmskiej

W dniach 7-8 września odbędą się uroczystości odpustowe. 7 września o godz. 18.00 odbyła się procesja do ołtarza z ikoną Matki Bożej Chełmskiej. Mszy św. przewodniczył ks. Biskup Adam Bab. Od godz. 21.00 rozpoczął się nocny blok modlitewnego czuwania, czyli Apel, a po nim Droga Krzyżowa oraz modlitwa uwielbienia, którą w tym roku poprowadził zespół Good God. O godz. 24.00 miała miejsce Pasterka Maryjna, którą sprawowali rodacy i byli wikariusze. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Michał Myśliwiecki.

Następnego dnia o godz. 9.00 odbyła się Msza św. z błogosławieństwem małych dzieci, której przewodniczył ks. Biskup Mieczysław Cisło. Centralnym wydarzeniem odpustu była suma o godz. 11.30, której przewodniczył ks. bp Andrzej Jeż z Tarnowa. Podczas tej mszy ks. Arcybiskup Stanisław Budzik odmówił uroczysty akt zawierzenia Jezusowi przez Matkę Bożą Chełmską naszego miasta i Ojczyzny. Następnie Pan Prezydent Jakub Banaszek wręczył klucze do miasta na ręce Arcybiskupa. Podczas Eucharystii pobłogosławione zostały także wieńce i róże.

O godz. 16.00 odbyła się Msza św. z błogosławieństwem tornistrów i przyborów szkolnych, której przewodniczył ks. bp Ryszard Karpiński. Mszę św. kończącą uroczystości odpustowe o godz. 18.00 sprawował ks. Krzysztof Gałan, który także wygłosi kazanie.