Prymicja ks. Łukasza Grona

Prymicja ks. Łukasza GronaW środę 17 sierpnia o godz. 18.00 w naszym sanktuarium sprawował Mszę św. prymicyjną, jako pielgrzym,  ks. Łukasz Gron pochodzący z parafii Chrystusa Odkupiciela w Chełmie. Ks. Łukasz został wyświęcony na kapłana 13 sierpnia we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej w Odessie, w tejże diecezji na wschodzie będzie posługiwał jako kapłan. Wraz z ks. Łukaszem przybyli jego Rodzice. Kazanie wygłosił ks. proboszcz Andrzej Sternik.  Na zakończenie ks. Prymicjant wszystkim podziękował i udzieli indywidualnego błogosławieństwa z nałożeniem rąk.

Młodzież z naszej parafii w imieniu nas wszystkich złożyła młodemu księdzu życzenia:

Księże Łukaszu! :Pan posyła robotników na swoje żniwo". Wybrał i Ciebie spośród nas.  Dziś stajesz przed nami jako kapłan, który za głosem Pana pójdzie, aby pełnić Jego wolę. Cieszymy się, że odczytałeś powołanie i że to właśnie Ciebie wybrał On z grona wielu, abyś dawał świadectwo i służył. Życzymy, by pełnienie posługi kapłańskiej przybliżało do Boga tych, których dane Ci będzie spotkać na swojej drodze, a Tobie, by przyniosło radość i satysfakcję. Niech Twoja postawa będzie wzorem umiłowania prawdy, dobra i piękna. Bądź do i dla wiernych. Szczęść Boże!

 

Prymicja ks. Łukasza GronaPrymicja ks. Łukasza GronaPrymicja ks. Łukasza GronaPrymicja ks. Łukasza Grona Prymicja ks. Łukasza Grona Prymicja ks. Łukasza GronaPrymicja ks. Łukasza Grona