Polska pod Krzyżem

„Polska pod Krzyżem” to kolejne duchowe wydarzenie organizowanie przez ekipę z Fundacji Solo Dios Basta. W październiku 2016 r. odbyła się „Wielka Pokuta”, czyli wielkie nabożeństwo Polaków na Jasnej Górze, podczas którego – jak mówią przedstawiciele fundacji – „uznaliśmy przed Bogiem, że jesteśmy ludźmi grzesznymi, słabymi, i że potrzebujemy Jego pomocy”.

To wtedy na Jasnej Górze narodził się pomysł zorganizowania „Różańca do Granic”, żeby oddać Polskę i wszystkich Polaków opiece Matki Bożej, który doszedł do skutku w październiku 2017 r. A ponieważ Maryja prowadzi pod Krzyż, stąd kolejne zaproszenie – tym razem do wspólnej modlitwy u stóp Krzyża. Wspólna modlitwa w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, to wielkie wezwanie do przyjęcia Zbawienia, którego Jezus dokonał umierając na Krzyżu, wezwanie do wyznania wiary i nawrócenia.

Dlatego do naszego sanktuarium zaprosiliśmy wiernych w sobotę, w święto Podwyższenia krzyża Świętego na godz. 15.00. z krzyżami. Ktoś  z wiernych tak spontanicznie własnoręcznie przygotował ok 300 małych drewnianych krzyżyków, które zostały rozdane uczestnikom. Uczestniczyliśmy w  Koronce do Bożego Miłosierdzia ,drodze krzyżowej po naszej Chełmskiej Kalwarii oraz zawierzeniu pod Krzyżem Tysiąclecia wraz z jego ucałowaniem. Zakończenie to Eucharystia o godz. 17.00. Całości przewodniczył ks. Tomasz Musiej.