1. Z radością informujemy, że nasze starania o ogłoszenie tytułu Matka Boża Chełmska, Patronką Miasta Chełm weszły już na ostatnią fazę formalności prawnych. Obecnie wszystkie dokumenty znajdują się w Watykanie w Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Ufamy, że 08 września będziemy przeżywali tę wielką radość. Prosimy o modlitwę w tej sprawie.

2. Wczoraj w ChDK-u odbyła się IV edycja inicjatywy ewangelizacyjnej Twierdza, pod hasłem WYŁOM. Serdecznie gratulujemy Chełmskiemu Centrum Ewangelizacji, tak pięknej i duchowo bogatej konferencji, która zgromadziła pełną salę oraz wielu przez transmisję online uczestników z całej Polski.

3. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Dziękujemy Bogu za kapłanów i siostry zakonne pochodzących z naszej wspólnoty. Gratulujemy ich rodzicom. Zachęcamy do modlitwy za powołanych i o nowe powołania. Jest pośród nas obecny kleryk - Patryk Dziadko z parafii w Depułtyczach. Związany z naszą wspólnotą, ponieważ tu formował się w oazie.

4. Bóg zapłać! za ofiary składane na tacę na cele remontowo – budowlane prowadzone w sanktuarium. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się każdej środy.

5. W środę na godz. 17.30 zapraszamy rodziny z wszystkich bloków dolnej części ulicy Słowackiego, które w ostatnich tygodniach przyjęły obraz Matki Bożej Chełmskiej w swoich domach, na dziękczynienie za dar nawiedzenia. O godz. 18.00 Msza św. Prosimy, by każda rodzina miała ze sobą obraz Chełmskiej Matki. Jeśli potrzeba, możemy nabyć wizerunek Maryi w parafialnej kawiarence. Obecnie trwa peregrynacja na ul. I Pułku Szwoleżerów. Po zakończeniu rozpocznie się nawiedzenie na Górnej Dyrekcji od ul. Wiejskiej.

6. W piątek rozpoczynamy maj i czas nabożeństw majowych, na które zapraszamy codziennie o godz. 17.30.

7. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca spowiedź podczas porannych Mszy św. oraz od godz. 16.00 zapraszamy dzieci od 17.30 dorosłych i kandydatów do bierzmowania. Odwiedziny chorych w domach zgodnie z ustaleniami z kapłanami.

8. Ks. Arcybiskup na ten dzień udziela wszystkim dyspensy od pokarmów mięsnych.

9. Sobota jest dniem flagi narodowej, zachęcamy więc, by ją wywiesić przy naszych domach. W pierwszy piątek spowiedź podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na godz. 16.00. Odwiedziny starszych oraz chorych w domach wg ustalonych dni i godzin.

10. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające za grzechy i bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Początek, różaniec po Mszy św. o godz. 7.00 wraz z nabożeństwem eucharystycznym.

11. W sobotę też różaniec ulicami miasta dla Rycerzy Maryi Ziemi Chełmskiej. Serdecznie zapraszamy do bazyliki wszystkich mężczyzn - mężów, ojców z synami, młodzież męską. Wyjście ok. godz. 8.40.

12. Ze względu na to, że tym roku uroczystość Matki Bożej Królowej Polski wypada w niedzielę, a w okresie wielkanocnym nie możemy zmieniać niedzielnego formularza Mszy św., na liturgiczne obchody tej uroczystości zapraszamy w sobotę. Porządek Mszy św. tak jak w niedzielę.

13. W sobotę 2 maja w amfiteatrze w Kumowej Dolinie odbędzie się koncert zespołu Mała Armia Janosika. Bilety do nabycia w kasach ChDK-u i kina Zorza.

14. W niedzielę za tydzień podczas Mszy św. o godz. 10.30 modlić się będziemy w intencji Ojczyzny z racji ustanowienia Konstytucji 3 maja. Władze miasta zapraszają.

15. W Parafii Chrystusa Odkupiciela za tydzień odpust. Duszpasterze serdecznie zapraszają.

16. Od 1 maja przez cały długi weekend oraz do wakacji każdej soboty i niedzieli otwarte będą krypty, punkt widokowy na dzwonnicy oraz odrestaurowane piwnice dwukondygnacyjne, znajdujące się w klasztorze pobazyliańskim. Do piwnic dostać się można tunelem, który łączy bazylikę z klasztorem, lub wejściem od strony rosarium. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania zwłaszcza osoby, które jeszcze tam nie były. Atrakcji wciąż przybywa.

17. Tak samo czynna będzie kawiarenka, w której w sprzedaży są min. lody gałkowe.

18. Narzeczonych zapraszamy na weekendowe nauki przedmałżeńskie w dniach 9, 16 i 17 maja. Zapisy osobiście lub telefonicznie w kancelarii albo drogą mailową.

19. Za dwa tygodnie w niedzielę 10 maja przeżywać będziemy wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi ks. bp Artur Miziński. W związku z tym zmieniony będzie porządek Mszy św. Msze odprawione wówczas zostaną o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 16.00 i 18.00 (tylko na czas wizytacji!).

20. Są jeszcze wolne miejsca na kolonie wakacyjne dla dzieci i młodzieży nad morzem. Więcej informacji na stronie internetowej bazyliki. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

21. Solenizantom nadchodzącego tygodnia, Parafianom, Sympatykom, Pielgrzymom oraz Rodzinom przyjmującym obraz Matki Bożej w domach życzymy opieki Maryi i Bożego błogosławieństwa.