1. Dziś XXXIII Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II - cywilizacja życia. Przy wyjściu z bazyliki są do naszej dyspozycji obrazki i plakaty ze Świętym.

2. Przez całą niedzielę młodzież z Ruchu „Światło – Życie” będzie rozprowadzała kremówki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na sprawy formacyjne młodych ludzi. Cena od 7 zł. Serdecznie zachęcamy.

3. Młodzież i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z nauczycielami zbierają przed bazyliką ofiary na stypendia w ramach Dzieła Trzeciego Tysiąclecia.

4. Dziś obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Strata upragnionego potomka, poronienie, martwy poród lub śmierć tuż po narodzeniu są traumatycznym przeżyciem dla rodziców. Dlatego październik jest miesiącem szczególnym dla tysięcy kobiet i mężczyzn, którzy doświadczyli straty dziecka. Modlimy się za małżeństwa dotknięte tym bólem. Zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji tych rodzin.

5. Jutro wypada 45 rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Zapraszamy na dziękczynny różaniec za pontyfikat i nauczanie Świętego Papieża.

6. Chełmskie Centrum Ewangelizacji zaprasza rodziców z dziećmi na twórcze warsztaty rodzinne, które odbędą się w środę 18 października od godz. 16.00. To czas zabawy, budowania relacji i rozwijania swoich talentów. Zapisy na stronie www.chce.info.

7. Wspomnienie św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia, jest dniem, w którym kierujemy podziękowania i życzenia: lekarzom, pielęgniarkom, rehabilitantom, salowym i innym pracownikom sektora medycznego towarzyszącym ludziom w trudnym doświadczeniu choroby, cierpienia, lęku i osamotnienia. W imieniu ks. Kapelana szpitala miejskiego i Prezydenta Miasta Chełma zapraszamy na uroczystą Mszę św. w bazylice 18 października o godz. 18.00 lub o godz. 15.00 w kaplicy szpitalnej (Pawilon A, poziom: – 1) w intencji wszystkich pracowników Służby Zdrowia.

8. We wtorek wypada liturgiczne wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy na wieczorną Mszę św., a po niej na modlitwę przy krzyżu pamięci.

9. Zapraszamy do uczestnictwa w szkole biblijnej, którą w ramach Szkoły Nowej Ewangelizacji otwieramy już w najbliższą sobotę. To wyjątkowa okazja, by wnikliwiej poznać Pismo Święte dzięki spotkaniom, które będą odbywały się raz w miesiącu, a poprowadzą je znani bibliści z KUL-u oraz innych uczelni katolickich. Koszt za rok formacji to 300 zł. Więcej informacji na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła oraz na stronie www.chce.info.

10. Zapraszamy na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o nazwie Wspólna droga. Pomogą one ożywić relację małżeńską oraz wciąż odkrywać plan Boga na małżeństwo. Rekolekcje odbędą się w dn. 27 - 29 października. Zapisy na stronie www.chce.info lub w zakrystii.

11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się inauguracja roku szkolnego Placówek Edukacyjnych Arka.

12. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę, jak zawsze w czwartą niedzielę miesiąca, przeznaczone będą na trwające w sanktuarium prace. W ostatnim czasie wymieniliśmy piec gazowy do ogrzewania bazyliki (koszt 64 tys. zł) oraz grzejniki w sali różańcowej (koszt 17 tys. zł). Na tzw. Wysokiej Górce, na skarpie od strony północnej, uzupełniliśmy puste miejsca nowymi nasadzeniami oraz pielęgnacja ogrodu 20 tys. Trwają też prace finansowane z dotacji i naszych środków. Bóg zapłać! wszystkim Ofiarodawcom. Przypominamy, że każdej środy modlimy się za Was.

13. Listopad to szczególny czas modlitwy za zmarłych. Do zabrania są karty wypominkowe. Wypełnione czytelnie, w mianowniku, prosimy składać do puszki, która znajduje się przy ołtarzu. Pomyślmy o starszych sąsiadach, by może i im przekazać te karty. Różaniec odprawiany będzie codziennie o godz. 17.15, w sobotę zaś o godz. 16.15. Będą też w listopadzie sprawowane trzy Msze św. w intencjach zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

14. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych darów, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom szczęśliwego i zdrowego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.