1. Rozpoczynamy październik, zapraszamy więc każdego dnia o godz. 17.30 na nabożeństwo różańcowe. Serdecznie zachęcamy też do modlitwy indywidualnej na różańcu.

2. Chełmski Dom Kultury zaprasza dziś o godz. 18.00 na spektakl pt. „Zapora. Nigdy się nie poddamy”. Bezpłatne wejściówki w kasie CHDK i kina Zorza.

3. Informujemy, że od dziś dzwonnica i kawiarenka otwarte będą tylko w niedzielę. Krypty są już nieczynne. Dziękujemy serdecznie Rodzinie Żywego Różańca za pełnienie dyżurów w bazylice, a p. Krystynie Mart i naszej młodzieży za dyżury w kryptach oraz Rodzinie Żywego Różańca za dyżury w Bazylice.

4. W kaplicy adoracji czeka na nas Jezus Eucharystyczny. Zapraszmy na chwilę modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, który wystawiony do adoracji nie może być sam.

5. W każdy poniedziałek odbywają się spotkania dla seniorów w Klubie na Górce. Serdecznie zapraszamy wszystkich emerytów i rencistów. Początek spotkania o godz. 10.00 w Domu Pielgrzyma.

6. Jutro od godz. 16.00 w kancelarii parafialnej będzie przyjmował Adwokat.

7. We wtorek o godz. 17.15 dzieci z klas III otrzymają poświęcone różańce, a następnie wezmą udział w nabożeństwie o godz. 17.30.

8. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do sali nr 3 w podcieniach osoby, które chciałby dołączyć do Koła Przyjaciół Radia Maryja przy naszym sanktuarium.

9. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy modlili się za wszystkich powołanych do służby kapłańskiej i zakonnej, a także o nowe powołania oraz za osoby modlące się za powołanych.

10. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź w bazylice podczas porannych Mszy św. oraz od godz. 16.00 dla dzieci, przypominamy rodzicom dzieci z klas IV zapraszamy też kandydatów do bierzmowania, a od godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Kapłani odwiedzą chorych w domach.

11. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające za grzechy i bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Początek - różaniec o godz. 7.30, następnie Msza św. o godz. 8.00 oraz rozważanie jednej z tajemnic różańca.

12. W sobotę też różaniec ulicami miasta dla Rycerzy Maryi Ziemi Chełmskiej. Serdecznie zapraszamy do bazyliki wszystkich mężczyzn - mężów, ojców z synami, młodzież męską. Początek Mszą św. o godz. 8.00.

13. Chełmskie Centrum Ewangelizacji zaprasza członków wspólnot na warsztaty modlitwy wstawienniczej, które odbędą się za tydzień (6 – 8 października) od piątku do niedzieli. Poprowadzi je s. Tomasza Potrzebowska. Zapisy na stronie www.chce.info.

14. W dniu 07 października o godz. 18.00 w naszym sanktuarium odbędzie się koncert z cyklu „Słuchając Ludzi – Św. Jan Paweł II”. W koncercie wezmą udział artyści znani z największych muzycznych wydarzeń oraz popularnych programów muzycznych takich jak „Mam Talent” i „Voice of Poland”,Janusz Radek, Sonia Maselik, i Adam Kalinowski.Koncert jest muzycznym hołdem dla pontyfikatu Świętego Jana Pawła II – orędownika pokoju, dialogu i miłości bliźniego. Osią koncertu są listy, jakie Papież Polak otrzymywał przez cały pontyfikat. Kilka z tych listów przeczytają wykonawcy koncertu. Wstęp jest bezpłatny, liczymy na obecność całych rodzin.

15. Za tydzień modlitwa różańcowa ulicami naszego miasta z Ikoną Matki Bożej Chełmskiej. Będziemy się modlili o wiarę w naszych rodzinach, pokój na świecie i ustrzeżenie od wojny. Oraz w intencji Ojczyzny. Początek o godz. 19.00 w naszym sanktuarium, zakończenie zaś w Parafii pw. Chrystusa Odkupiciela. Tam odśpiewamy Apel Jasnogórski. Serdecznie wszystkich zapraszamy! Prosimy o przyniesienie świec.

16. Zapraszamy do uczestnictwa w szkole biblijnej. To wyjątkowa okazja, by wnikliwiej poznać Pismo Święte dzięki spotkaniom raz w miesiącu, które poprowadzą znani bibliści. Koszt za rok formacji to 300 zł. Więcej informacji na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła oraz na stronie www.chce.info

17. W ramach II etapu Rządowego Programu Odbudowy Zabytków za pośrednictwem Samorządu Chełm z prezydentem Jakubem Banaszkiem nasze sanktuarium otrzymało w minionym tygodniu dotację na remonty w kwocie 4 mln 879 tys. 500 zł. Serdecznie dziękujemy tym, którzy nam pomogli. W tym przypadku naszym posłankom - p. Monice Pawłowskiej, p. Annie Dąbrowskiej – Banaszek, a we wcześniejszych wszystkich dotacjach eurodeputowanej p. Beacie Mazurek, p. Ryszardowi Madziarowi i wicepremierowi p. Jackowi Sasinowi.

18. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.