1. Dziś Różaniec fatimski. Wszystkich, którzy uczestniczą w niedzielnej Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy wyjątkowo na godz. 17.30. Prosimy o przyniesienie ze sobą lampionów. Lampiony można nabyć również w kawiarence. Na początku modlitwy zostanie nałożona na głowę Maryi nowa korona, która jest darem od pielgrzymów z Medjugorie.

2. We wtorek uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej. Podczas każdej Eucharystii błogosławieństwo ziół i kwiatów. Porządek tak jak w niedzielę. Homilię w tym dniu będzie głosił ks. Łukasz Brus studiujący we Włoszech.

3. We wtorek też przypada 103. rocznica Bitwy Warszawskiej - Cudu nad Wisłą. W bazylice o godz. 9.00 w intencji Ojczyzny Msza św. z udziałem parlamentarzystów, władz samorządowych i służb mundurowych, zwłaszcza wojska.

4. We Wniebowzięcie odpusty w dekanacie w Parafii pw. Chrystusa Odkupiciela oraz w Parafii w Klesztowie. Suma o godz. 11.30.

5. Również 15 sierpnia o godz. 19.00 w naszym sanktuarium drugi koncert z cyklu Sierpniowe Koncerty Organowe, nawiązującego do tegorocznego jubileuszu 75-lecia instalacji instrumentu. Tym razem wykonawcą będzie Stanisław Maryjewski, organista z lubelskiej archikatedry. Przed i po koncercie będzie możliwość nabycia płyty wydanej z racji jubileuszu obecności organów w naszym kościele. Koszt CD: 25 zł. Jest to jednocześnie cegiełka na prace remontowe w sanktuarium.

6. W łączności z Sanktuarium Najświętszej Maryj Panny Niepokalanej i św. Maksymiliana w Niepokalanowie, chcemy zaprosić dzieci i całe rodziny do wielkiej modlitwy dziesiątkiem różańca codziennie za Polskę od 15 sierpnia. Do tej modlitwy można dołączyć się w dowolnym dniu. Możemy się modlić w dowolnej godzinie w domu, czy przybyć do bazyliki na modlitwę w kaplicy adoracji. Krucjata potrwa do 25 grudnia, a 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zawierzymy się Jej Niepokalanemu Sercu.

7. W duchu objawień medjugorskich w którym Maryja Królowa Pokoju prosi o post o chlebie i wodzie w środy i piątki, zachęcamy kto może i chce do ofiarowania tego daru w intencjach pokoju na świecie, a zwłaszcza uchronienia nas od wojny.

8. 16 sierpnia w środę z naszego sanktuarium wyruszymy na jednodniową pielgrzymkę do Strachocina – Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, do Markowej, gdzie we wrześniu odbędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów, oraz do Starej Wsi do Ogrodu Biblijnego. Koszt wyjazdu bez wyżywienia to 110 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Wyjazd o godz. 6.00 spod Kasztanowego Przedszkola. Są jeszcze wolne miejsca, warto wykorzystać.

9. Młodzież, począwszy od klas VIII szkoły podstawowej, zapraszamy na wspólny wyjazd na SMAL do Garbowa w dniach 16 - 20 sierpnia. Przed Wami ostatnia szansa na podjęcie decyzji. Zapisy przyjmowane są w zakrystii i kancelarii. Za wyjazd do Garbowa odpowiedzialny jest ks. Szymon. Wszystkie informacje na stronach internetowych SMAL-u.

10. Caritas Archidiecezji Lubelskiej zwraca się z prośbą o dołączenie do akcji Tornister pełen uśmiechów. Jej celem jest wsparcie dzieci z rodzin potrzebujących w powrocie do szkoły. W tym roku Caritas Archidiecezji Lubelskiej zdecydowała się na przekazanie 400 plecaków z pełnym wyposażeniem dzieciom z Charkowa we wschodniej Ukrainie. Zachęcamy więc do udziału w zbiórce artykułów szkolnych lub skompletowanych plecaków. Lista potrzebnych przyborów szkolnych: zeszyty, piórniki, długopisy, ołówki, gumki, temperówki, przybory geometryczne, nożyczki, flamastry, plastelina, kredki, bloki (białe i kolorowe A4), kolorowe zakreślacze. Zbiórka w naszej parafii potrwa do przyszłej niedzieli. Swoje dary będziemy mogli składać do kosza przy wyjściu z bazyliki w niedzielę, a w ciągu tygodnia w parafialnej kawiarence.

11. W przyszłą niedzielę będziemy gościli ks. Pawła – misjonarza z Ukrainy, który będzie prosił nas o pomoc duchową i materialną.

12. Powoli zbliżają się uroczystości odpustowe w naszym sanktuarium. W tym roku przeżywać je będziemy pod hasłem: Matka Kościoła. Pragniemy podziękować za 35 lat wyniesienia przez św. Jana Pawła II naszej katedry do rangi bazyliki mniejszej. Podczas sumy odpustowej zostaną wprowadzone relikwie bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Nie będzie w tym roku Triduum przed odpustem. Naszą modlitwą przygotowawczą będzie Nowenna do Matki Bożej Chełmskiej. Od 30 sierpnia zapraszamy codziennie o godz. 17.30. Głównym gościem tegorocznych uroczystości odpustowych będzie ks. abp Józef Michalik z Przemyśla. Podczas sumy odpustowej o godz. 11.30 zostaną wprowadzone relikwie bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przed trzema laty powróciliśmy do ponad dwustuletniej tradycji przeżywania odpustu, wydłużając go przez oktawę, czyli od 9 do 15 września - do dnia pamiątki pierwszej koronacji Cudownej Ikony w 1765 r. Msze św. oktawalne z tematycznymi kazaniami sprawowane będą wieczorem o godz. 18.00.

13. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych darów, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymującym do naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.