Ogłoszenia duszpasterskie - 27.11.2022r. - I NIEDZIELA ADWENTU ROK A

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: Wierzę w Kościół Chrystusowy.

2. Gościmy dziś ks. prof. Piotra Szczura z KUL-u, który przez cały dzień głosi homilię. W akcie solidarności z Kościołem prześladowanym będziemy mogli złożyć na jego ręce ofiary do puszki.

3. Lista kandydatów do Rady Parafialnej zgłoszonych przez wiernych i wyrażających zgodę na kandydowanie została umieszczona na tablicy ogłoszeń przy wejściu głównym. Prosimy o zapoznanie się. Za tydzień wybory. Spośród kandydatów głos będzie można oddać na jednego.

4. Jutro zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Chcemy w tym roku, podobnie jak w ubiegłym by dotarły do naszych rodzin dzięki zaangażowaniu parafian. Proponujemy, by do kancelarii bądź zakrystii zgłaszały się osoby - przedstawiciele bloków czy ulic, na których są domy jednorodzinne - by zabrać opłatek dla ich mieszkańców. Zaangażujmy się w tę posługę, aby każda rodzina mogła otrzymać poświęcony opłatek.

5. Od jutra zapraszamy do naszego sanktuarium codziennie na godz. 6.00 na roraty. Prosimy o przynoszenie ze sobą lampionów. Zapraszamy dorosłych i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Roraty dla dzieci odprawione będą dwa razy w tygodniu we wtorek i czwartek również o godz.6.00. Prosimy, by dzieci przynosiły serduszka ze swoim imieniem oraz nazwiskiem i składały je do koszyczka przy ołtarzu. Będą uczestniczyły w losowaniu figury Matki Bożej. W tym roku jest to Matki Bożej Królowej Pokoju z Medjugorie. Dziecko, które wylosuje figurkę danego dnia, zabiera ją do domu, by tam pomodlić się z rodziną o pokój. Następnego dnia przynosi ją na kolejne nabożeństwo. Na zakończenie rorat spośród dzieci w nich uczestniczących, wylosujemy osobę, która na stałe zabierze figurę Maryi do domu.

6. Niech nie zabraknie również podejmowanych dobrowolnych postanowień i umartwień adwentowych np. adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji. Szczególnie przed południem czasem Pan Jezus jest sam. Przypominamy,że jest przy wejściu głównym wyłożona księga do której możemy wpisywać się na adorację w określonym czasie. Kolejną propozycją jest również modlitwa z Matką Bożą Chełmską w za różne osoby, grupy i stany. Każdego dnia będziemy mogli wylosować sobie kartkę z intencją. Kartki wyłożone są przy drzwiach wejściowych.

7. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza już jutro na 19:00 do bazyliki na spotkanie z Krzysztofem Demczukiem, liderem wspólnoty Metanoia oraz terapeutą, który opowie o relacjach we wspólnocie oraz o tym, co sprawia, że wiara wzrasta. Zapraszamy!

8. We wtorek kolejna modlitwa o dar dziecka dla małżeństw borykających się z problemem poczęcia. Początek Msza św. o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo w tej intencji.

9. Misja Miłość to projekt realizowany przez Zespół ds. Nowej Ewangelizacji w Archidiecezji Lubelskiej. Jest skierowany do wszystkich par, które pragną żyć w jedności i miłości. Pierwsze spotkanie odbyło się w minionym tygodniu, na kolejne zapraszamy w najbliższy wtorek na godz. 19.00 do sali różańcowej. Spotkania są otwarte, nie wymagają zapisów. Jedyny warunek to przyjść koniecznie w parach. Przychodźcie i przyprowadzajcie znajomych.

10. Również we wtorek w wigilię imienin ks. Proboszcza zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 18.00.

11. Zapraszamy na premierowy koncert promocyjny nowej płyty pt. Wędrowiec zespołu Good God. Odbędzie się on 1 grudnia o godz. 19.30 w ChDK-u. Bilety w cenie 25 zł można nabyć na stronie ChDK-u.

12. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy na modlitwę za powołanych do Służby Bożej na godz. 17.30. W pierwszy piątek spowiedź w bazylice podczas porannych Mszy św., a od godz. 16.00 zapraszamy dzieci, a od godz. 17.00 młodzież i dorosłych. Nabożeństwo pierwszopiątkowe poranne będzie po Mszy św. o godz. 8.00. kiedy rozpoczyna się adoracja w kaplicy.

13. Odwiedziny chorych w domach zgodnie z comiesięcznym planem.

14. W pierwszą sobotę o godz. 7.30 odprawiony zostanie różaniec, o godz. 8.00 Msza św., a po niej piętnastominutowe rozważanie jednej z tajemnic różańcowych.

15. Pierwsza sobota miesiąca w naszym sanktuarium to spotkanie modlitewne dla mężczyzn ziemi chełmskiej – tzw. męski różaniec Rycerzy Maryi. Zapraszamy mężczyzn w każdym wieku - od dziecka do starszego. Początek - Msza św. o godz. 8.00. Niech Cię, Bracie, nie zabraknie! Zaproś swoich znajomych! Potrzebujemy modlitwy mężczyzn silnych wiarą. Takie będą również rodziny.

16. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę na potrzeby remontowo- budowlane w sanktuarium.

17. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożych łask, a wszystkim Parafianom i Gościom i Sympatykom szczęśliwego tygodnia po opieką Matki Bożej Chełmskiej.