Ogłoszenia duszpasterskie - 17.01.2021r. - II NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Gościmy dziś w naszej wspólnocie ks. Zbigniewa Kulika z Siennicy Nadolnej, który przez cały dzień przybliża nam postaci bł. Męczenników z naszych rejonów; ks. Stanisława Mysakowskiego ur. w Wojsławicach i ks. Zygmunta Pisarskiego ur. w Krasnymstawie.

2. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, z którymi spotkaliśmy się w czasie tegorocznej wizyty duszpasterskiej za wspólną modlitwę, zaniesienie błogosławieństwa do swoich domów i pamięć o starszych i samotnych sąsiadach. Bóg zapłać też za ofiary złożone na potrzeby sanktuarium. Rodziny, które nie mogły być w wyznaczonym czasie na modlitwie duchowej wizyty duszpasterskiej, a które chcą przyjąć modlitwę błogosławieństwa swego domu, prosimy o zabranie tegorocznej pamiątki wizyty wraz z modlitwą błogosławieństwa. Są one wyłożone na stoliku przy wyjściu z bazyliki.

3. Kryształowa monstrancja z Medjugorie jest w naszym sanktuarium. Od 15 stycznia trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w tejże monstrancji. W dni powszednie w godzinach od 15.00 do 18.00, w niedzielę zaś od 13.00 do 16.00. Przybycie monstrancji z Medjugorie do naszego sanktuarium nie jest wcale przypadkowe. To tutaj króluje nam Matka Boża Chełmska – Matka Jedności. A jedność to synonim pokoju! Dlatego też wobec coraz bardziej narastającego niepokoju w naszej ojczyźnie i w świecie, spowodowanego nie tylko pandemią, chcemy i my wypełnić tę monstrancję gorącą modlitwą o pokój w naszych sercach, rodzinach, mieście, Ojczyźnie i na całym świecie. Peregrynacja potrawa do czwartku 28 stycznia. Przy drzwiach głównych znajdują się banery informujące o idei dzieła światowej modlitwy o pokój, jak również puszka dla wszystkich którzy chcieliby wspomóc materialnie powstawanie ołtarza adoracji w Medjugorie.

4. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W naszym sanktuarium łączymy te modlitwy z adoracją Najświętszego Sakramentu od godz.15 do godz. 18.00.

5. W najbliższy wtorek zapraszamy na 24-godzinne nabożeństwo Rozważania Męki Jezusa Chrystusa. Będzie ono trwało przed Najświętszym Sakramentem nieustanie przez dobę - od wtorku, rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą Świętą, do środy zakończenie o godz. 18.00 Mszą Świętą z modlitwą o uzdrowienie. Rozważania będą rozpoczynały się równo o godzinie i będą trwały około trzydziestu minut, a kolejne pół godziny przeznaczone będzie na prywatną modlitwę w ciszy. Czas pandemii niech będzie dla nas mobilizacją, by dać coś więcej z siebie niż niedospaną noc jako osobisty dar o nawrócenie grzeszników i ustanie epidemii. Szczegóły na plakacie.

6. W środę zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała, którą jak zawsze poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Rozpocznie ją o godz. 17.15 Nowenna do Matki Bożej Chełmskiej. Intencje modlitwy możemy składać w zakrystii lub do puszek. O godz. 18.00 Msza św. sprawowana w intencjach złożonych na kartkach, a po niej przed Najświętszym Sakramentem modlitwa o uzdrowienie.

7. Caritas Archidiecezji Lubelskiej ogłasza zbiórkę do puszek w dniu 24 stycznia br. na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji. Było to największe trzęsienie ziemi, jakie miało miejsce w Chorwacji od czasu wprowadzenia nowoczesnej aparatury sejsmicznej. Pomoc trafi do najbardziej poszkodowanych mieszkańców.

8. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Babciom, Dziadkom, Parafianom, Sympatykom i Gościom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.