Ogłoszenia duszpasterskie - 27.12.2020r. - NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY ROK B

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżywania przez nas świąt Bożego Narodzenia. Państwu Urszuli i Henrykowi Jankie i Andrzejowi Czapla za ofiarowanie choinek, Elżbiecie Pietrzykowskiej za własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe, Siostrze Julicie za przygotowanie szopki i dekoracji kościoła, ks. Tomaszowi za przygotowanie szopki zewnętrznej . Wspomagali klerycy Cyprian Łuszczyk i Tomasz Jurek, lektorzy Łukasz Kusy i Jakub i Michał Pożarowszczyk, Piotr Wieliczko, Dominik Bitner oraz Kazimierz Kudrzycki, Leszek Dybała, Władysław Skrzydłowski, Krzysztof Krasowski, Kamil Mazurek, Krzysztof Nosal i elektryk Wiesław Krawczyński. Bóg zapłać, organiście Szymonowi Szurma, służbie liturgicznej oraz osobom sprzątającym bazylikę.

2. Dziś po Mszy św. o godz.16.00 odbędzie się w bazylice świąteczny koncert kolęd w wykonaniu: Dominika Bitnera bas-baryton, Patrycji Wilgos- mezzosopran i akordeon, Julia Zagola sopran i gitara Szymon Szurma – pianino. Serdecznie zapraszamy.

3. Jutro o 18.00 Msza św. o łaskę poczęcia dziecka, a po niej specjalne nabożeństwo . Serdecznie zapraszamy małżonków borykających się z problemem niepłodności.

4. W czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego. Ze względu na godzinę policyjną zapraszamy do bazyliki na godz. 16.30 z na nabożeństwo dziękczynne za kończący się rok, a o godz. 17.00 Mszę św. z podsumowaniem życia duchowego i materialnego parafii.

5. W piątek pierwszy dzień nowego roku i Uroczystość św. Bożej Rodzicielki. Zamiast homilii podczas każdej Mszy św. będziemy uczestniczyć w nabożeństwie eucharystycznym.

6. Jest jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Przypominamy, że do ważności pierwszego piątku miesiąca potrzebny jest stan łaski uświęcającej i przyjęta w tym dniu Komunia św. Jeśli więc nie mamy grzechów ciężkich, możemy przystąpić do Komunii św. Spowiedź dla parafian podczas każdej Mszy.

7. Nie będzie odwiedzin chorych w domach.

8. Nabożeństwo pierwszej soboty - o godz.7.30 różaniec, 8.00 Msza św. następnie 15 minutowe rozważanie jednej z tajemnic różańca.

9. W najbliższą sobotę, 2 stycznia, Rycerze Maryi – uczestniczą w nabożeństwie Różaniec mężczyzn. W najbliższą sobotę, 5 grudnia, Serdecznie zapraszamy do bazyliki wszystkich mężczyzn - mężów, ojców, samotnych w każdym wieku. Modlitwa będzie miała następujący porządek: o godz. 8.00 Msza św., później uczestnictwo w nabożeństwie w naszym kościele, konferencja, a następnie modlitwa różańcowa jako wynagrodzenie za grzechy wszystkich stanów w naszym narodzie oraz wszelkie akty profanacji, przekleństw na ustach wielu Polaków. Naszym obowiązkiem jest wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy polskich kobiet i mężczyzn, a szczególnie ojców, a także dążenie do wypełnienia Ślubów Jasnogórskich Narodu Polskiego. Tak jak nasi przodkowie, którzy obronili swoje rodziny i świat chrześcijański, tak my dzisiaj jesteśmy wezwani do obrony rodziny, wiary i Kościoła Katolickiego pod sztandarami Naszej Królowej. Naszą najpotężniejszą bronią jest Różaniec Święty i wypełnienie warunków, jakie objawiła Najświętsza Maryja Panna w Fatimie. Drodzy Bracia, niech Was nie zabraknie! Dajcie świadectwo swojej wiary i troski o ład moralny w Waszych rodzinach i w Ojczyźnie.

10. Wizyta Duszpasterska w tym roku w innej formie rozpocznie się 4 stycznia , a zakończy 16 stycznia. Szczegóły podamy za tydzień. Program wizyty zostanie umieszczony w ciągu tego tygodnia na stronie internetowej parafii.

11. Przy wyjściu z bazyliki są piękne kalendarze związane z Matką Bożą Chełmską, wydane przez Chełmskie Muzeum im. Ambroziewicza. Koszt kalendarza 25 zł.

12. Wszystkim Rodzinom by były silne Bogiem i święte oraz Solenizantom nadchodzącego tygodnia, wszystkim Gościom i Parafianom życzymy błogosławionego tygodnia i Nowego Roku. Wszystkim zaś którzy wracają do domów bezpiecznej drogi.