Ogłoszenia duszpasterskie - 07.06.2020r. - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ ROK A

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszym sanktuarium o godz. 12.00 ks. Michał Myśliwiecki odprawi swoją prymicyjną Mszę św. Serdecznie zapraszamy.

2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii nie będzie w tym roku centralnych uroczystości w naszym mieście wraz z procesją. Każda parafia indywidulanie przygotowuje procesje do czterech ołtarzy. W naszym sanktuarium na Mszę św. zakończoną procesją zapraszamy na godz. 18.00. Ołtarze przygotowują wspólnoty: Przyjaciele Oblubieńca, Wolni w Chrystusie, Oaza, Legion Maryi.

3. W Boże Ciało odbędzie się też uroczystość I Komunii św. dzieci kl. III Szkoły Podstawowej nr 5 o godz. 9.30, 11.00, 12.30. W sobotę zaś – w tych samych godzinach - uroczystość I Komunii św. dzieci ze Szkoły Podstawowej Arka.

4. W sobotę zapraszamy do naszego sanktuarium na kolejny Różaniec Fatimski. Początek o godz. 17.30. Prosimy o przyniesienie ze sobą lampionów.

5. Serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki. Przypominamy też, że w godz. od 10.00 do 18.00 w sobotę i niedzielę czynne są krypty i dzwonnica.

6. Chełmski Dom Kultury zaprasza na film pt. „ Najświętsze Serce”. Film wyświetlany jest w CHDK-u 13 czerwca o godz.18.45 i 14 czerwca o godz.16.00.

7. Z racji zbliżających się wyborów prezydenckich w naszej Ojczyźnie zachęcamy do podjęcia od 19 czerwca przynajmniej jednego dnia postu o chlebie i wodzie czy jak to mamy w ostatnio w praktyce, nowenny przy figurze św. Jana Pawła II w intencji wyboru właściwej osoby na ten urząd.

8. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia i opieki Matki Bożej Chełmskiej.