Ogłoszenia duszpasterskie - 01.03.2020r. - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK A

1. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym każdej niedzieli o godz. 17.00 – tematem rozważań będzie Tajemnica Eucharystii. Droga krzyżowa w każdy piątek dla dzieci o godz. 16.00 i dla dorosłych o godz. 17.00. Pamiętajmy, że w centrum naszego życia religijnego jest Eucharystia. Jeśli tylko czas pozwoli, pozostańmy na niej po drodze krzyżowej.

2. W zakrystii przyjmowane są ofiary na potrzeby dekoracji grobu Pana Jezusa i ołtarza.

3. Zachęcamy też do podjęcia abstynencji na czas Wielkiego Postu lub na dłuższy okres. Księga abstynencji wyłożona jest na stoliku z prasą przy wyjściu głównym. Jednocześnie osobom zdrowym proponujemy post o chlebie i wodzie jako dar w intencji ochrzczonych a niepraktykujących oraz o dobre owoce rekolekcji.

4. Trwa remont ołtarza z cudowną Ikoną Matki Bożej. W minionym tygodniu wymontowano Obraz. Okazuje się, że mocno naruszona przez drewnojady jest deska, podziurawione jest również płótno. Renowacji potrzebują nie tylko sukienka i korony, ale cały obraz, który już oddany zostaje w fachowe konserwatorskie dłonie.

5. W środę na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie formacyjne dorosłych lektorów.

6. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca. W czwartek zapraszamy o godz. 17.30 na modlitwę w intencji kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej, jak również za osoby modlące się za kapłanów.

7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź podczas mszy św. porannych oraz od godz. 16.00 dla dzieci i od godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych.

8. Pierwsza sobota miesiąca - o godz. 7.30 różaniec, 8.00 Msza św., a po niej piętnastominutowe nabożeństwo z rozważaniem jednej z tajemnic.

9. Już po raz czwarty w sobotę zapraszamy wszystkich mężczyzn, dzieci, młodzież i dorosłych na męski różaniec ulicami miasta w intencjach wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi oraz dokonywanych profanacji, w intencji Ojczyzny i o świętość naszych rodzin. Nie bój się zostać Rycerzem Maryi. Przyjdź! Początek: Msza św. w bazylice o godz. 8.00.

10. Każdej niedzieli po południu do bazyliki przybywają osoby na modlitwę czy zwiedzanie. Po raz kolejny zwracamy się z prośbą do Parafian i Sympatyków o podjęcie dwugodzinnych dyżurów od 13.00 do 15.00. Osoby chętne mogą zapisywać się w zakrystii. Składamy serdeczne Bóg zapłać! tym, którzy dotychczas taki dyżur pełnili.

11. W naszej parafii organizowany jest wyjazd do Warszawy na beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego w dniu 7 czerwca 2020 r. Przewidywany koszt wyjazdu będzie wynosił ok. 100 zł. Zapisy i szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej i zakrystii.

12. Chełmskie Centrum Kultury Prawosławnej organizuje kurs pisania ikon na poziomie podstawowym. Zajęcia poprowadzi doświadczony ikonograf. Informacje na plakacie w gablocie przy wyjściu z bazyliki. Zapisy przyjmowane są do najbliższego piątku.

13. Zapraszamy do kawiarenki na smaczne domowe ciasta. W promocji chełmskie słodkości - bardzo dobre krówki z cytatami.

14. Solenizantom nadchodzącego tygodnia, wśród których jest nasz ks. Infułat, życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim zaś Gościom, Sympatykom i Parafianom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.