Ogłoszenia duszpasterskie - 22.12.2019r. - IV NIEDZIELA ADWENTU ROK A

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy pospieszyli z pomocą materialną na paczki dla uboższych rodzin naszej parafii, uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 1 za zbiórkę produktów w sklepie Carrefour, a Parafialnemu Zespołowi „Caritas” za solidną, ciężką pracę nad przygotowaniem paczek oraz całokształt posługi. Parafia przygotowała 80 paczek świątecznych dla naszych parafian.

2. Jedna z parafianek wykonała szydełkiem aniołki jako dar na pomoc remontową dla parafii. Kto chciałby nabyć taką ozdobę (ofiara 25 zł), włączy się w dzieło pomocy. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

3. W bazylice płonie światło przywiezione z Betlejem. Do wigilii możemy zabierać je ze sobą, by postawić na naszych stołach wieczerzy.

4. W poniedziałek po roratach na spotkanie w Domu Parafialnym zapraszamy wszystkie osoby, które w tym roku roznosiły opłatki.

5. W poniedziałek również w kancelarii od 16.00 do 18.00 będzie udzielał porad Pan Adwokat. Prawo świeckie.

6. O godz.19.00 również w poniedziałek w sali różańcowej konferencja dla rodziców i chrzestnych.

7. We wtorek ostatnie roraty w tym roku. Serdecznie zapraszamy.

8. Na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy wszystkie rodziny, które w tym roku pożegnały swoich bliskich. O 7.50 czytane będą imiona zmarłych. Przed ołtarzem będą płonęły znicze symbolizujące obecność naszych bliskich. Po Eucharystii rodziny zabiorą je i zaniosą na groby tych, których po raz pierwszy zabraknie przy stole wigilijnym i na święta.

9. Wieczorem wieczerza wigilijna w naszych domach. Postarajmy się, aby nasze świętowanie miało charakter prawdziwie religijny. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii, łamania się opłatkiem, rodzinnego kolędowania, może wyciągnięcia ręki do zgody. Odłóżmy telefony komórkowe, wyłączmy telewizory, komputery – niech to będzie czas dla rodziny. W same święta niech w centrum znajdzie się udział we Mszy św. i budowanie jedności rodzinnej.

10. O godz. 24.00 zapraszamy na Pasterkę. Po Mszy św. będzie tradycyjne odprowadzenie Dzieciatka Jezus do szopki miejskiej i tam dzielenie się opłatkiem.

11. W środę Uroczystość Bożego Narodzenia, w czwartek Święto św. Szczepana. Porządek Mszy św. tak jak w niedzielę.

12. W piątek Święto św. Jana. Msze św. w bazylice o godz.7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. będzie błogosławione wino i podawane wiernym do spożycia. Można też przynieść swoje.

13. Odwiedziny naszych Parafian - wizytę duszpasterską z modlitwą błogosławieństwa - rozpoczniemy w sobotę 28 grudnia. Program całej wizyty już jest przygotowany i wkrótce zostanie umieszczony na stronie internetowej parafii oraz na tablicach ogłoszeń. Bardzo serdecznie prosimy, by wiedząc wcześniej o tym spotkaniu, rodziny tak zorganizowały swoje zajęcia, abyśmy mogli się wszyscy spotkać. Prosimy o przygotowanie ołtarzyka z krzyżem, wodą święconą, księgą Pisma św. Dzieci i młodzież uczęszczających na katechizację prosimy o zeszyty do religii. W miarę możliwości prosimy o zamknięcie na czas wizyty czworonożnych przyjaciół w innym pomieszczeniu. Niech to spotkanie będzie czasem modlitwy i spotkania z kapłanem. Tradycyjnie też, na miarę naszych możliwości, jest to sposobność, by rodziny w myśl przykazania kościelnego wsparły swoją ofiarą starania materialne parafii. W przyszłym roku kalendarzowym chcemy kontynuować już ostatni etap remontu elewacji zewnętrznej bazyliki i inne konieczne prace.

14. W przyszłą niedzielę w Parafii pw. św. Rodziny odpust. Suma o godz. 12.00. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.

15. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się uroczystość zakończenia Duchowej Adopcji Poczętego Dziecka. Osoby, które podjęły ten dar modlitwy, prosimy, by przybyły ze świecami.

16. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom szczęśliwych świąt Bożego Narodzenia i udanego tygodnia.

17. Zmarł ks. prałat Czesław Szczęsny , wieloletni wykładowca na KUL-u , ekonom diecezjalny. Pierwsze trzy lata kapłaństwa 1965-68, posługiwał w naszym Chełmskim Sanktuarium.