Ogłoszenia duszpasterskie - 10-06.2018r. - X NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Dziś w naszym mieście Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem Dziękuję, że żyję. Serdecznie zapraszamy, by dziękować Bogu za łaskę życia każdego człowieka i dać temu wyraz w sposób publiczny. Marsz poprzedzi Msza św. w Parafii św. Rodziny o godz.12.00, następnie uczestnicy przejdą do sanktuarium, gdzie nastąpi zawierzenie Matce Bożej Chełmskiej. O godz. 14.00 w naszym parku parafialnym odbędą się koncert zespołu Arka i festyn rodzinny z wieloma atrakcjami. W tym dniu zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz przebywających w szpitalu. Zachęcamy do uczestnictwa w akcji Selfie dla życia z takim samym przeznaczeniem dochodu. Organizatorami są chełmskie parafie, Stowarzyszenie Civitas Christiana, Festyn przygotowała Szkoła Arka.

2. Jutro Mszy św. o 18.00 będzie przewodniczył nowo wyświęcony ksiądz z naszego miasta - ks. Łukasz Protasiewicz, pochodzący z Parafii Trójcy Przenajświętszej. Będą to prymicje z błogosławieństwem indywidualnym ks. Neoprezbitera. Serdecznie zapraszamy.

3. W środę zapraszamy na kolejny Różaniec Fatimski. Początek o godz. 17.30. Prosimy o przyniesienie ze sobą lampionów.

4. W środę również u ojców franciszkanów odpust ku czci św. Antoniego. Sumie odpustowej o godz.18.00 będzie przewodniczył ks. bp Artur Miziński. Ojcowie zapraszają.

5. W tym tygodniu będziemy wraz z ks. Andrzejem Sternikiem, naszym proboszczem, dziękowali za 25 lat jego posługi kapłańskiej. Zapraszamy w czwartek, 14 czerwca na godz. 18.00, kiedy z pielgrzymką do Matki Bożej Chełmskiej przybędą koledzy z roku święceń ks. Proboszcza. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Biskup. Jubileuszowa uroczystość parafialna odbędzie w niedzielę, 17 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 12.00. Ks. Proboszcz zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania i prosi o modlitwę.

6. W przyszłą niedzielę na godz. 17.00 zapraszamy do bazyliki młodzież z klas VII i II gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania oraz ich rodziców na katechezę i spotkanie informacyjno – organizacyjne.

7. W minionym tygodniu zostały wykonane nasadzenia wzdłuż nowego muru przy ul Lubelskiej. Składamy serdeczne podziękowania Pani Prezydent Agacie Fisz i wszystkim osobom, które były zaangażowane w projekt i jego realizację. Inwestycję sfinansowano ze środków miasta.

8. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszego seminarium duchownego. Ofiary składamy na ręce naszego ks. diakona Tomasza, któremu również dziękujemy za wygłoszoną dziś homilię.

9. W kawiarence można nabyć obrazki z modlitwami do Matki Bożej Chełmskiej - obecną oraz z 1937 r. W karnecie znajdują się również płatki z róż, które wierni ofiarowali Matce Bożej Chełmskiej podczas uroczystości odpustowych.

10. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask, wszystkim zaś Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.