Ogłoszenia duszpasterskie - 03-06.2018r. - IX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała w naszym mieście. Dziś u nas o godz. 11.30, przewodniczy ks. Marcin Rola, wikariusz parafii Chrystusa Odkupiciela, który przez cały dzień głosi u nas homilię. W kolejne dni o godz. 18.00. W poniedziałek w Parafii Miłosierdzia Bożego, we wtorek - św. Rodziny, w środę - św. Ducha, w czwartek zakończenie z błogosławieństwem wianków u oo. franciszkanów w małym kościółku.

2. W ramach trwających w naszym mieście Dni Kultury Chrześcijańskiej  zapraszamy dziś na godz. godz. 19.15 do naszej bazyliki na spektakl słowno- muzyczny Nie lękajcie się - wybór najważniejszych tematów poruszanych w nauczaniu Jana Pawła II podczas pielgrzymek do Ojczyzny - w reż. Izabeli Drobotowicz – Orkisz, w wykonaniu Teatru Hagiograf z Krakowa oraz Chóru z Parafii Rozesłania św. Apostołów.

3. W środę zapraszamy nauczycieli do sali w podcieniach na spotkanie. Rozpoczną je nabożeństwo o godz.17.30 i Msza św. o godz. 18.00.

4. W czwartek, również w naszym sanktuarium, rozpoczynają się rekolekcje z postem św. Hildegardy. Zjazd uczestników - godz. 15.00. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej propozycji troski o równowagę ciała i ducha. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Zapisy przyjmujemy w kancelarii i zakrystii.

5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Porządek Mszy św. tak jak w dzień powszedni. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy gościli ks. bpa Józefa Wróbla, który dokona poświęcenia dwóch sztandarów szkoły Arka.

7. Za tydzień również odbędzie się w Chełmie Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: Dziękuję, że żyję. Zacznie się od Mszy św. o g. 12.00 w kościele pw. św. Rodziny. Po liturgii uczestnicy marszu wyruszą ulicami miasta do Bazyliki Mariackiej. Zachęcamy, by każdy uczestnik zabrał ze sobą transparent promujący hasło marszu: Polska rodziną silna. Po zakończeniu marszu przy bazylice odbędą się piknik rodzinny oraz koncert Arki Noego. Zachęcamy do uczestnictwa w akcji Selfie dla życia. Szczegóły - w gablocie i na ulotkach.

8. Ze św. Michałem na Jasną Górę - pod takim hasłem zapraszamy na III ogólnopolską pielgrzymkę w dniu 7 lipca osoby, które uczestniczyły w peregrynacji św. Michała, noszących szkaplerz, rycerzy, czcicieli i wszystkich chętnych. Koszt: 70 zł. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie na tablicy ogłoszeń.

9. W kawiarence jest możliwość nabycia obrazków z modlitwami do Matki Bożej Chełmskiej - obecną oraz z 1937 r. W karnecie znajdują się również płatki z róż, które wierni ofiarowali Matce Bożej Chełmskiej podczas uroczystości odpustowych.

10.  Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask, wszystkim zaś Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.