Ogłoszenia duszpasterskie - 01.10.2017r. - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Rozpoczynamy miesiąc październik i czas nabożeństw różańcowych. Serdecznie zapraszamy codziennie na godz. 17.30. Tak planujmy czas aby każdy z nas był przynajmniej jeden raz na tej modlitwie. Dzieci pierwszokomunijne oraz młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania zaproszona jest do systematycznego uczestnictwa. Dzieci będą otrzymywały każdego dnia specjalne obrazki. W październiku zamiast kazań w czasie Mszy św. wieczornych będziemy wsłuchiwali się w rozważania o różańcu.

2. Jutro w poniedziałek o godz. 17.15 dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają pobłogosławione różańce.

3. W środę spotkanie Rady Parafialnej o godz. 19.00 w Domu Pielgrzyma.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.30. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00 o 16.30 Msza św. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 17.30.

5. Za tydzień w sobotę ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic” Dorohusk i Świerże to kościoły stacyjne w naszej archidiecezji, z których wierni wyruszą do wyznaczonych punktów przy granicy, by wspólnie o jednej porze, polecić nasz kraj Matce Bożej. Program spotkania i modlitwy w całej Polsce we wszystkich kościołach stacyjnych znajdujących się najbliżej polskiej granicy jest taki sam. O godz. 10.30 pielgrzymi powinni dotrzeć do wybranych przez siebie miejsc, gdzie będzie miała miejsce katecheza wprowadzająca w ideę wydarzenia. Po niej o godz. 11.00 sprawowana będzie Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 13.00 wierni wyruszą do wyznaczonych punktów, by o godz. 14.00 rozpocząć modlitwę różańcową w całej ojczyźnie. Osoby, które jadą autokarem z parafii informujemy , że wyruszamy o godz. 9.00. W zależności od pogody zabrać ze sobą stosowne ubranie.

6. W przyszłą niedzielę 08 października już po raz siedemnasty w całej Polsce organizowany będzie Dzień Papieski. Tegorocznym hasłem inicjatywy Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia będzie „Jan Paweł II – „IDZIEMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ”. Tak jak w ubiegłych latach, podczas zbiórek przy kościołach i na ulicach można będzie włączyć się w pomoc na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin. Młodzież z Ruchu Światło –Życie będzie przed bazylika rozprowadzała kremówki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na formację młodzieży.

7. W naszym sanktuarium podczas Mszy św. o godz. 9.30 młodzież z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II zaprasza nas na montaż słowno- muzyczny.

8. W przyszłą niedzielę też po Mszy św. o 16.00 zapraszamy do sali różańcowej na spotkanie z europosłem prof. Mirosławem Piotrowskim. Nasz gość wygłosi konferencje na temat Chrześcijańska Europa. Organizatorem jest Stowarzyszenie Civitas Christiana

9. W parafii mamy 5 nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii. Przypominamy, iż noszą oni każdej niedzieli Komunię św. do chorych. Gdyby ktoś z naszych bliskich nie mogących przychodzić do kościoła, chciał korzystać z tej posługi prosimy o zgłoszenie w zakrystii lubkancelarii.

10. Dzieci i młodzież, z mniej zamożnych rodzin, którzy chcieliby skorzystać nieodpłatnie z korepetycji prowadzonych przy parafii prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii. Na chwilę obecną mamy możliwość z języka: polskiego, angielskiego i rosyjskiego oraz matematyki.

11. Solenizantom całego tygodnia życzenia Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.