Ogłoszenia duszpasterskie - 08.10.2017r. - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w modlitwę „Różaniec do granic” jadąc do Dorohuska czy Świerż bądź w bazylice czy indywidualnie.

2. Dziś 17 Dzień Papieski pod hasłem „IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ”. Jak każdego roku poprzez złożenie ofiary do puszki przed bazyliką możemy włączyć się w dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia i być darczyńcą stypendiów dla dzieci i młodzieży. I tu dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom i młodzieży Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II za wasze zaangażowanie. Zaś młodzież z Ruchu Światło – Życie rozprowadza” kremówki papieskie” z przeznaczeniem ofiar na rekolekcje formacyjne. Ofiara za jedna kremówkę od 2,50 zł wzwyż.

3. Dzisiaj też po Mszy św. o 16.00 zapraszamy do sali różańcowej na spotkanie z europosłem prof. Mirosławem Piotrowskim. Nasz gość wygłosi konferencje na temat Chrześcijańska Europa. Organizatorem jest Stowarzyszenie Civitas Christiana

4. W piątek ostatni w tym roku Różaniec Fatimski. W naszym sanktuarium oficjalnie zakończymy Jubileusz 100- lecia Objawień. Zapraszamy na godz. 17.30. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec, lub też będzie można je nabyć przed bazyliką. Modlitwę poprowadzi ks. Adam Musiel.

5. Z myślą o mniej zamożnych rodzinach będą udzielane w parafii nieodpłatnie korepetycje z języka polskiego, angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego oraz z geografii i matematyki. Młodzież i dzieci potrzebujące takiej pomocy prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej. Zapisy trwają do piątku. W piątek na godz. 16.30 do do sali nr 4 w podcieniach zapraszamy na spotkanie organizacyjne.

6. W sobotę wypada Dzień Nauczyciela. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy nauczycieli czynnych i emerytowanych oraz pracowników oświaty. Modlitwa różańcowa będzie w intencji nauczycieli.

7. Solenizantom nadchodzącego tygodnia, życzenia Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.