Ogłoszenia duszpasterskie - 24.09.2017r. - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

Komunikat w sprawie Różańca do granic. Napisali Biskupi Polscy. Poniżej treść:
Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec.Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to – zebrani na granicach naszej Ojczyzny – o jednej godzinie odmówimy cztery części różańca.Prosimy wszystkich wiernych, aby licznie włączyli się w tę inicjatywę. Módlmy się wspólnie: duchowni, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy, dorośli, młodzież i dzieci.Niech w modlitwę różańcową włączą się również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski. Rodziny niech modlą się w swoich domach, chorzy w szpitalach, a wspólnoty parafialne w swoich kościołach. Prosimy duszpasterzy, aby w tym dniu, przeżywali w parafiach bardziej uroczyście nabożeństwo różańcowe, korzystając z pomocy duszpasterskich przygotowanych przez Komisję ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski.


1. Dorohusk i Świerże to kościoły stacyjne w naszej archidiecezji, z których wierni wyruszą do wyznaczonych punktów przy granicy, by wspólnie o jednej porze, polecić nasz kraj Matce Bożej. Program spotkania i modlitwy w całej Polsce we wszystkich kościołach stacyjnych znajdujących się najbliżej polskiej granicy jest taki sam. O godz. 10.30 pielgrzymi powinni dotrzeć do wybranych przez siebie miejsc, gdzie będzie miała miejsce katecheza wprowadzająca w ideę wydarzenia. Po niej o godz. 11.00 sprawowana będzie Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po jej zakończeniu przewidziano przerwę na posiłek . W zależności od odległości kościoła stacyjnego od granicy około godz. 13.00 ludzie wyruszą do wyznaczonych punktów, by o godz. 14.00 rozpocząć modlitwę różańcową. Osoby, które chciałby pojechać autokarem z parafii jeszcze do końca tego tygodnia mogą się zapisywać się w kancelarii. Koszt 10 zł.

2. W poniedziałek o godz. 19.00 w bazylice spotyka się WSPÓLNOTA PRZYJACIÓŁ OBLUBIEŃCA. Osoby, które chciałyby się do niej dołączyć serdecznie zapraszamy. Pasterzem wspólnoty jest ks. Paweł.

3. We wtorki również o godz. 19.00 w kaplicy nad Bramą Uściługską spotyka się Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy osoby poszukujące tej formy duchowości. Pasterzem jest ks. Karol.

4. Wtorek godz. 19.00 to również czas próby naszego chóru parafialnego. Osoby chcące i potrafiące śpiewać zapraszamy. Sala nr 4 w podcieniach.

5. We wtorki bezpośrednio po Mszy św. ks. Proboszcz zaprasza do kancelarii wszystkich dorosłych parafian i sympatyków, kobiety i mężczyzn, którzy chcieliby przygotować się do czytania Pisma św. podczas Mszy św.

6. W czwartek 28 września wspominamy kolejną rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopocki – spowiednika św. Faustyny. W tym dniu o godz. 15.00 na całym świecie odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast. W naszej parafii będzie w trzech miejscach: na placu przy figurze św. Jana Pawła II, przy gmachu , na skrzyżowaniu ulic Starościńskiej i Słowackiego oraz rondo przy ul. Armii Wojska Polskiego. Serdecznie zapraszamy.

7. W czwartek też, dyrekcja, nauczyciele , uczniowie, rodzice i absolwenci Zespołu Szkół Społecznych w Chełmie, podczas Mszy św. o godz. 18.00 będą dziękowali z 25 lat istnienia placówki. Zapraszamy.

8. W Piątek na godz. 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Jeśli będzie dobra pogoda odprawimy ja w naszej Chełmskiej Kalwarii.

9. W piątek też na godz.19.00 zapraszamy młodzież, która chciałaby uczestniczyć w młodzieżowej formacji oazowej. Spotkanie w sali nr3.

10. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy w każdą sobotę o godz. 11.00 do sali nr 3 w podcieniach. Opiekunem jest ks. Tomasz.

11. Osoby dorosłe wychowane w duchu oazowym czy poszukujące tej formacji zapraszamy na spotkania Oazy Dorosłych w każdą sobotę o godz. 19.00 w sali nr 3.

12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie formacyjne dla Rodziny Żywego Różańca

13. Do końca tego tygodnia trwają zapisy uczniów kl. III gimnazjum na przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy do sali różańcowej na spotkanie organizacyjne kandydatów wraz z rodzicami. Obecność proszę potraktować obowiązkowo.

14. Na stronie internetowej parafii i na tablicy ogłoszeń znajduje się wykaz dyżurów kapłanów w konfesjonale w dni powszednie. To informacja dla tych którzy szukają stałego spowiednika, czy chcą się wyspowiadać u konkretnego kapłana.

15. W niedzielę za tydzień rozpoczynamy miesiąc październik i czas nabożeństw różańcowych. Serdecznie zapraszamy codziennie na godz. 17.30. Tak planujmy czas aby każdy z nas był przynajmniej jeden raz na tej modlitwie. Dzieci pierwszokomunijne oraz młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania zaproszona jest do systematycznego uczestnictwa. Dzieci będą otrzymywały każdego dnia specjalne obrazki. W październiku zamiast kazań w czasie Mszy św. wieczornych będziemy wsłuchiwali się w rozważania o różańcu.

16. Nauczycieli różnych przedmiotów, którzy poprzez korepetycje chcieliby jako wolontariusze pomóc dzieciom i młodzieży z uboższych rodzin, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii. Poszukujemy nadal osoby grającej, która chciałby poprowadzić scholę dziecięcą.

17. Bóg zapłać za modlitwę i za ofiary składane dziś na tacę oraz za wszystkie składane indywidualnie w zakrystii czy na konto parafialne. W ostatnim czasie została ułożona kostka wokół pomnika Prymasa, ułożony chodnik do ul Lubelskiej oraz dokonano w tym miejscu nasadzeń. Całkowity koszt wyniósł 35 tys. złotych. Bóg zapłać też spółce INTEGRAL ARKA za partycypowanie w kosztach prac. Bóg zapłać też Panom Wiesławowi, Sebastianowi i Tadeuszowi Krawczyńskim za ofiarowanie i wykonanie podświetlenia pomnika Prymasa. Przypominamy, że każdej środy podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się za naszych dobrodziejów.

18. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzenia wielu Bożych Łask, a wszystkim Parafianom, Sympatykom i Pielgrzymom błogosławionego tygodnia pod opieką Matki Bożęj Chełmskiej.