Ogłoszenia duszpasterskie - 17.09.2017r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Gościmy dziś w nasze wspólnocie ks. Marka Żuka – misjonarza , proboszcza w Dacznem koło Odessy. Dzieli się z nami refleksja nad Słowem Bożym i prosi o pomoc materialną.

2. Dziś, Mszą św. o godz. 16.00 rozpocznie się spotkanie pielgrzymów do Fatimy. Pielgrzymi ofiarowali dla parafii ornat fatimski ora z trzy pateny komunijne. Bóg zapłać.

3. Jutro wypada wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Na wspólne świętowania tego dnia zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. o godz.18.00

4. Chcielibyśmy by w parafii były osoby dorosłe, które czytały podczas Mszy św. Pismo Święte. Dlatego na wtorek na godz. 19.00 do kancelarii zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się przygotowywać do tej posługi. Zarówno mężczyźni jak i kobiety.

5. We wtorek też udziela nieodpłatnie porad psycholog- terapeuta. Spotkania od 17.30 w kancelarii parafialnej.

6. Zaś na godz. 16.00 do sali różańcowej zapraszamy na spotkanie liturgiczne orgnizowane przez CIVITAS CHRYSTIANA pt. Postawy i gesty w liturgii”. Spotkanie dla wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę liturgiczną.

7. W środę zapraszamy na pierwszą po wakacjach modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała. Poprowadzi ją ks. Krzysztof Kralka. Początek Nowenna do Matki Bożej Chełmskiej o godz. 17.15. Intencje modlitewne składamy tylko za żywych.

8. W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie z ks. Proboszczem i katechetami rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Spotkanie w sali różańcowej w czwartek o godz. 18.00.

9. W sobotę na godz. 11.00 zapraszamy na zbiórkę chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

10. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz.11.00 na spotkanie z ks. Proboszczem do sali różańcowej zapraszamy wszystkich rodziców dzieci klas IV, które przystępowały do I Komunii św.

11. Za tydzień też spotkanie pielgrzymów pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Początek Msza św. godz. 18.00.

12. W niedzielę za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na bieżące prace remontowo- budowlane prowadzone przy sanktuarium.

13. Poszukujemy osoby grającej na gitarze, która chciałaby w formie wolontariatu poprowadzić scholę dziecięcą przy naszej parafii. Prosimy o kontakt z siostrami.

14. W tym roku szkolnym chcielibyśmy, podobnie jak w ubiegłym, z myślą o mniej zamożnych rodzinach umożliwić w parafii nieodpłatne korepetycje dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy nauczycieli różnych przedmiotów do włączenia się w taką pomoc. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii. W chwili obecnej mamy nauczycieli języka polskiego i angielskiego.

15. Przypominamy ,ze trwa wciąż zbiórka makulatury na stypendia dal dzieci i młodzieży z mniej zamożnych rodzin. Na chwile obecna 8 osób otrzymuje stypendia. Kontener znajduje się przy wjezdzie do ROSARIUM.

16. Po raz pierwszy w naszym miescie,a w naszej parafii, będzie Kurs Nowe Życie. Są to rekolekcje do wszystkich, którzy chcieliby odnowić swoją wiarę, niezależnie od tego, czy uczestniczą już w życiu Kościoła, czy są nawet niewierzący. Jest to piękny czas doświadczenia mocy Ewangelii i Ducha Świętego. Kurs odbędzie się w dniach 29.09 – 01.10. Są to rekolekcje bez noclegów, skierowane do osób pełnoletnich. Koszt kursu to 50 zł (35 zł bez posiłków). Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Zostało zaledwie kilka miejsc.

17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W obydwu tygodnikach są informacje na temat naszego odpustu, zaś z Gościa Niedzielnego możemy dowiedziec się wiele na temat Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. Jest informacja również I o Chełmie.

18. Na 7 października, została zaplanowana w naszej Ojczyźnie modlitwa "Różaniec do granic". Dokładnie w Święto Matki Bożej Różańcowej. Jak zwracają uwagę organizatorzy przedsięwzięcia , a jest to Fundacja Solo Dios Basta –prowadzona przez osoby świeckie, w tym dniuwypada rocznica bitwy pod Lepanto, gdzie "flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją". To także setna rocznica Objawień Fatimskich oraz 140. rocznica objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie, które są jedynymi uznanymi polskimi objawieniami. Pielgrzymi, a wiec wszyscy, którzy zechcą się włączyć w tę modlitwę – chcą po prostu "błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata" i pokój dla świata. Ruszą z kościołów w stronę granic i zwyczajnie będą się modlić. " W Polsce są 22 diecezje opasujące granice naszego kraju. W nich biskupi wyznaczyli parafie w których będzie trwała modlitwa różąńcowa. W naszej archidiecezji są dwie – DOROHUSK I ŚWIERZE. Można wybrać się indywidualnie przez wcześniejsze zapisanie przez internet , chcemy też zorganizować wyjazd autokarowy. Zapisy w kancelarii. Koszt 10 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych,

19. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzenia wielu Bożych łask. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Pielgrzymom błogosławionego tygodnia pod opieka Matki Bożej Chełmskiej.