Ogłoszenia duszpasterskie - 10.09.2017r. - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianomi i sympatykom którzy pomagali w przygotowaniach i przebiegu uroczystości odpustowych. Dziękujemy też: Władzom naszego miasta, dyrekcjom i pracownikom: MPGiK, Zakładowu Oczyszczania Miasta, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Chełmskiego Domu Kultury, Firmie PUM-elektrykom, Studium Medycznego, Pogotowia,Policji, Straży Pożarnej. Słuzbie liturgicznej, szafarzom, Przewodnikom Sanktuaryjnym, chórowi parfialnemu, Panu Organiście, Siostrze Zakrystiance, za filmowaie firmie Pixsel. Bóg zapłać sponsorom, Spółdzielni Mleczarskiej Bieluch, piekarniom Grela, Restauracji Lotos, Parafiankom, ktore upiekły ciasto.

2. Dziś w kościele rozpoczyna się kolejny tydzień wychowania pod hasłem: "Maryja wychowawczynią pokoleń." Chcielibyśmy poruszyć problem uczestniczenia dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej. Dla wierzących ludzi uczestnictwo w katechezie jest obowiązkowe. Rodzicie tzw. “ katoliccy’ coraz częściej podpisują  swoim dzieciom i młodzieży zgodę na nie chodzenie na religię. Myślimy, że to brak wiary i bezmyślność usprawiedliwiana tym ze szkoda czasu, katecheta niczego co potrzebne do życia nie nauczy, ostatnie godziny w planie. A tak ogólnie to wolność. Takie tłumaczenie.  Prosimy pamiętać, że są tego konsekwencje: taki uczeń w przyszłości nie może przyjąć Sakramentu Bierzmowania, być rodzicem chrzestnym , świadkiem bierzmowania, jak również przygotowywać się do  Sakramentu Małżeństwa. Bóg i religia to nie przedmiot do zabawy, ale treść życia chrześcijanina. Po takich czynach jest tez inna konsekwencja, okazuje się z czasem, że jednak była potrzebna religia I chcąc coś osiągnąć zaczyna się kombinowanie i kłamstwo. I czynią to rodzice ucząc w ten sposób nieuczciwości. Przykład. Na wiosnę nie został dopuszczony do bierzmowania młody człowiek w naszej parafii, bo od 2 lat nie chodził na katechezę – rodzice podpisali zgodę. Poszedł do innej parafii się zapisać i nakłamał ze chodzi do Centrum Kształcenia Ustawicznego, a tam nie ma religii. Sprawa wyszła na jaw. Matka z młodzieńcem przyszła do naszego ks. Proboszcza próbując zrzucić winę na kościół, że źle postępuje w ten sposób odstrasza i zniechęca młodych. Prosimy zatem w kontekście dzisiejszej Ewangelii zapytać swoich czy chodzą na lekcje religii, może trzeba upomnieć w cztery oczy, może pójść ze świadkiem, a może jak mówi Ewangelia donieść Kościołowi. Informujemy też, że informacje o dzieciach i młodzieży nie chodzących na religie każdy katecheta jest zobowiązany przesłać ks. Proboszczowi do parafii z której pochodzi uczeń.

3. Dziś o godz. 17.00 w Sali Różańcowej w naszym sanktuarium  wystąpi Teatr Fijewskich z Warszawyw spektaklu według scenariusza i w reżyserii Barbary Dobrzyńskiej pt.:„Jeszcze Polska nie zginęła – historia Inki” W programie słowno – muzycznym wezmą udział aktorzy scen warszawskich: Barbara Dobrzyńska, Zuzanna Lipiec, Piotr Zajączkowski, Piotr Rzymyszkiewicz,  Krzysztof Radkowski, Michał Szymkiewicz, Tomasz Czapliński,  Aleksandra Hejda (jako Danuta Siedzikówna „Inka” - znana z roli bł. Karoliny Kózkówny w filmie; „Zerwany Kłos”.) Zapraszamy wstęp wolny. Informacje na plakacie.

4. Przy pomniku Prymasa jest punkt sprzedaży sadzonek drzew zimozielonych pamięci św. Jana  Pawła II wychodowanych z nasion święconych podczas pielgrzymki na kanonizację Papieża Polaka w dniu 27 kwietnia 2014 roku  w Watykanie (sosny czarnej oraz jodły jednobarwnej).

5. Zapraszamy wszystkich, którzy poszukują  formacji duchowej i ludzkiej na rozpoczęcie I roku formacyjnego wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. Wspólnota ta zrzesza ludzi dorosłych (od 17 roku życia), którzy pragną wejść w głęboką relację z Jezusem. Pierwsze spotkanie rozpocznie się jutro 11 września o godz. 19.00 uroczystą Mszą Św. Przez cały wrzesień jest możliwość uczestniczenia w spotkaniach rozeznając, czy ta wspólnota to moje miejsce w Kościele.

6. W środę zapraszamy na Rożaniec Fatimski o godz. 17.30. Ty razem modlitwom będzie przewodniczył ks. Wiesław Rycerz. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

7. Do końca miesiąca trwają zapisy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.   

8. Wszystkich, którzy chcieliby śpiewać w chórze parafialnym zapraszamy  na próby we wtorki i czwartki o godz. 19.00 do sali nr 4.

9. Młodzież oazową oraz poszukującą swojego miejsca w kościele zapraszamy na spotkania oazowe w każdy piątek godz.19.00 w sali nr 3

10. Młodzież , która chciałaby śpiewać w scholii parafialnej prowadzonej przez ks. Pawła zapraszamy  w sobotę o godz. 19.00 do sali nr 4.

11. Chłopców, od klasy III, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy w soboty na zbiórki do sali nr 4 w podcieniach na godz. 11.00.

12. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie wszystkich , którzy uczestniczyli w pielgrzymce do Fatimy. Początek Msza św. o godz. 16.00. Następnie sala różańcowa.

13. W kancelari są do obebrania zdjęcia z Pieszej Pielgrzymki na Jasną Góre.

14. W kawiarence są kalendarze z naszego sanktuarium na przyszły rok. Jednoczesnie informujemy ,że od tego tygodnia kawiarenka ze względu na konczący sie sezon pielgrzymkowy czynna bedzie tylko w soboty i niedzielę.

15. W związku z rozpoczętą współpracą z Pallotyńską Szkołą Nowej Ewangelizacji zapraszamy wszystkich na pierwszy w naszej parafii Kurs Nowe Życie. Są to rekolekcje do wszystkich, którzy chcieliby odnowić swoją wiarę, niezależnie od tego, czy uczestniczą już w życiu Kościoła, czy są nawet niewierzący. Jest to piękny czas doświadczenia mocy Ewangelii i Ducha Świętego. Kurs odbędzie się w dniach 29.09 – 01.10. Jest to kurs dochodzony (bez noclegów), skierowany do osób pełnoletnich. Koszt kursu to 50 zł (35 zł bez posiłków). Więcej informacji na stronie internetowej lub w kancelarii.

16. Solenizantom nadchodzącego tygodnia serdeczne życzenia. Wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom oraz Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.