Ogłoszenia duszpasterskie - 23.09.2018r. - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Jutro zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała, którą jak zawsze poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Rozpocznie ją Nowenna do Matki Bożej Chełmskiej o godz. 17.15. Intencje modlitwy możemy składać w zakrystii lub do puszek. O godz. 18.00 Msza św., a po niej modlitwa o uzdrowienie.

2. W poniedziałek o godz. 19.00 w bazylice spotyka się Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca. Osoby, które chciałyby do niej dołączyć, serdecznie zapraszamy. Pasterzem wspólnoty jest ks. Paweł.

3. W poniedziałki o godz. 19.00 w kaplicy nad Bramą Uściługską spotyka się Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy osoby poszukujące tej formy duchowości. Pasterzem jest ks. Karol.

4. Wtorek o godz. 19.00 i czwartek o godz. 18.00 to również czas prób naszego chóru parafialnego. Osoby chcące i potrafiące śpiewać zapraszamy do sali nr 4 w podcieniach.

5. W środy bezpośrednio po Mszy św. ks. Proboszcz zaprasza do kancelarii wszystkich dorosłych parafian i sympatyków, kobiety i mężczyzn, którzy chcieliby przygotować się do czytania Pisma Świętego podczas Mszy św.

6. W czwartek 27 września rozpocznie się I Międzynarodowa Konferencja Naukowa Góra Chełmska między teraźniejszością a historią i archeologią, organizowana przez naszą parafię we współpracy z Urzędem Miasta Chełm pod patronatem naukowym prof. dra hab. Andrzeja Buka z Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Uroczyste jej otwarcie nastąpi o godz. 16.00 w Sali Różańcowej na Górze Katedralnej. Tego dnia odbędzie się też modlitwa ekumeniczna za zmarłych, których szczątki znajdują się w kryptach, podczas Mszy św. sprawowanej w naszej bazylice o godz.18.00 pod przewodnictwem ks. abpa Stanisława Budzika, bpa Krzysztofa Nitkiewicza oraz kapłanów obrządków greckokatolickiego i prawosławnego. 28 i 29 września wszystkie spotkania odbędą się w Chełmskiej Bibliotece Publicznej im. M.P. Orsetti przy ul. Partyzantów 40. Wtedy też zostaną udostępnione zwiedzającym krypty pod Bazyliką NNMP. Bilety wstępu, jako cegiełki na renowację krypt, dostępne są w kawiarence parafialnej.

7. W piątek 28 września wspominamy kolejną rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki – spowiednika św. Faustyny. W tym dniu o godz. 15.00 na całym świecie na ulicach miast odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia. W naszej parafii w trzech miejscach: na placu przy figurze św. Jana Pawła II przy tzw. Gmachu, na skrzyżowaniu ulic Starościńskiej i Słowackiego oraz rondzie przy al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Serdecznie zapraszamy.

8. W piątek na godz. 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Jeśli będzie dobra pogoda, odprawimy ją w naszej chełmskiej Kalwarii.

9. W piątek o godz.19.00 zapraszamy młodzież, która chciałaby uczestniczyć w młodzieżowej formacji oazowej. Spotkanie odbędzie się w sali nr 3.

10. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, zapraszamy w każdą sobotę o godz. 11.00 do sali nr 3 w podcieniach. Opiekunem jest ks. Tomasz.

11. Osoby dorosłe, wychowane w duchu oazowym czy poszukujące tej formacji, zapraszamy na spotkania Oazy Dorosłych w każdą sobotę o godz. 18.00 w sali nr 3. Opiekunem jest ks. Jan.

12. Wszystkich uczestników Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zapraszamy w przyszłą niedzielę na spotkanie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.

13. Na stronie internetowej parafii i na tablicy ogłoszeń znajduje się wykaz dyżurów kapłanów w konfesjonale w dni powszednie. To informacja dla tych, którzy szukają stałego spowiednika czy chcą się wyspowiadać u konkretnego kapłana.

14. Nauczycieli różnych przedmiotów, którzy udzielając korepetycji chcieliby jako wolontariusze pomóc dzieciom i młodzieży z uboższych rodzin, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii.

15. Bóg zapłać za modlitwę i ofiary składane dziś na tacę oraz indywidualnie w zakrystii czy na konto parafialne. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się w środy podczas nabożeństwa o godz.17.30 i Mszy św. o godz. 18.00.

16. W bieżącym roku obchodzimy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Okoliczność ta skłoniła do podjęcia inicjatywy budowy pomnika Kazimierza Czernickiego, publicysty, wydawcy, historyka, zasłużonego w budowaniu chełmskiego życia społecznego i kulturalnego II Rzeczypospolitej. Gdy przyszedł czas wojny, zarówno on jak i jego trzej synowie oddali życie – ginąc z rąk Niemców - za wolność ojczyzny. Pomnik – usytuowany na skwerze u zbiegu ulic Młodowskiej i Kopernika - zostanie zwieńczony zrywającym się do lotu orłem jako symbolem naszej dzisiejszej otwartości na polskość. Ma być wspólnym przedsięwzięciem chełmian, co zostanie wyryte w granitowym postumencie. Czernicki za wolność kraju płacił krwią, naszą powinnością staje się potrzeba wsparcia tej inicjatywy finansowo. W następną niedzielę we wszystkich kościołach w naszym mieście po Mszach św. na ten cel będą zbierane do puszek dobrowolne ofiary. Zgromadzone środki zostaną przekazane na konto budowy pomnika. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

17. Zapraszamy do kawiarenki na kremówki, ptysie i inne dobre ciasto.

18. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Sympatykom i Pielgrzymom błogosławionego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.