Ogłoszenia duszpasterskie - 20-05.2018r. - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO ROK B

1. W minionym tygodniu zakończyły się spotkania formacyjne przygotowujące do posługi lektora, które odbywały się w naszym sanktuarium. W czwartek w Lublinie ks. Arcybiskup udzieli posługi lektoratu. Dekanaty chełmskie doczekały się 26 nowych lektorów, a nasza parafia 3. Gratulujemy! Nad całością formacji czuwał ks. Tomasz.

2. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha św. - początek publicznej działalności Kościoła. W naszej wspólnocie uroczystość I Komunii św. dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Szkoły Społecznej.

3. Jutro Święto Maryi Matki Kościoła. Msze św. o godz.7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.  

4. Jutro na godz. 19.00 do Domu Pielgrzyma zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną.   

5. W środę serdecznie zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Kralki. Początek - Nowenna do Matki Bożej Chełmskiej - o godz. 17.15. Intencje modlitewne i ofiarę możemy składać do skrzynki intencji lub w zakrystii.     

6. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W naszym sanktuarium odbędzie się rejonowy dzień skupienia dla kapłanów. Prosimy o modlitwę.

7. W ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej w naszym mieście, za tydzień, w niedzielę, w godz. 12.00 – 13.30 zapraszamy do sali różańcowej na cykl wykładów pt. Zofia Kossak - tytan kultury chrześcijańskiej. 50. rocznica śmierci pisarki. W programie:

  • Błogosławiona wina... - wykład ks. dr. Krzysztofa Stoli,  
  • Zofia Kossak - krzyż w jej życiu i twórczości - wykład Stefanii Michalskej,
  • „Rok polski” - ku pokrzepieniu serc, słowem malowany - wykład Waldemara Michalskiego.


8. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na prace remontowo – budowlane prowadzone w naszym sanktuarium. W tym tygodniu będą rozkładane rusztowania.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać Bezimiennemu Ofiarodawcy za wykonanie podświetlenia figury Matki Bożej Fatimskiej w Rosarium.

10. 2 czerwca organizowana jest jednodniowa pielgrzymka do Częstochowy na VI ogólnopolski zjazd członków Rodziny Kół Żywego Różańca oraz sympatyków modlitwy różańcowej. Koszt wyjazdu wynosi 65 zł. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafii i w zakrystii.  

11.  W dniach 2 - 3 czerwca w Chełmskim Domu Kultury odbędą się rekolekcje Szkoła Przebudzenia Duchowego, które poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Dotyczyć one będą etapów życia duchowego, dróg duchowego wzrostu, życia w Duchu św. oraz radości chrześcijańskiej. Opłata za udział w rekolekcjach wynosi 70 zł (obejmuje obiad, kolację, kawę i herbatę oraz koszty organizacji). Zapisy przez internet lub w kancelarii. Informacje znajdują się na plakatach.

12.   W naszym sanktuarium od 7 do 10 czerwca po raz pierwszy odbędą się rekolekcje z postem św. Hildegardy. Szczegółowe informacje na ich temat znajdują się na stronie internetowej parafii oraz na tablicy ogłoszeń.

13.  Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, wszystkim zaś Gościom, Parafianom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.