Ogłoszenia duszpasterskie - 27-05.2018r. - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszym sanktuarium ostatnia grupa dzieci - ze szkoły podstawowej Arka – przyjmie I Komunię. Łącznie w tym roku do  I Komunii przystąpiło 248 osób. Dzieciom gratulujemy, a rodzicom życzymy, by mądrze je wychowywali.

2.  Dziś w godz. 11.30 – 13.30 w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej w naszym  mieście, zapraszamy do sali różańcowej na cykl wykładów pt. Zofia Kossak - tytan kultury chrześcijańskiej. 50. rocznica śmierci pisarki. W programie:

  • Błogosławiona wina... - wykład ks. dr. Krzysztofa Stoli,  
  • Zofia Kossak - krzyż w jej życiu i twórczości - wykład Stefanii Michalskej,
  • „Rok polski” - ku pokrzepieniu serc, słowem malowany - wykład Waldemara Michalskiego.


3. Jutro na godz. 17.00 zapraszamy do sali różańcowej osoby, które należą do orszaku procesyjnego, oraz wszystkich, którzy chcieliby włączyć się do posługi noszenia obrazów i chorągwi podczas procesji.

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Centralne  uroczystości rozpoczną się o godz. 10.30 w Parafii Rozesłania św. Apostołów pod przewodnictwem ks. bpa Józefa Wróbla. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach komunijnych prosimy, by udały się bezpośrednio na centralne uroczystości. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w procesji.

5. W czwartek wypada ostatnie nabożeństwo majowe. Odprawimy je o godz 17.30 w Rosarium przy figurze  Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy.

6. Wieczorem w Boże Ciało na skarpie przy ChDK-u od godz. 19.00 rozpocznie się Koncert Chwały. Śpiewem, modlitwą, Słowem Bożym i katechezą będziemy uwielbiali Pana Boga. Na naszej scenie wystąpią Heaven Up oraz Chadek Gospel Choir, a spotkanie poprowadzą ks. Ryszard Winiarski wygłosi katechezę i ks. Damian Dorot będzie przewodniczył modlitwie uwielbienia.

7. Msze św. i procesje Oktawy Bożego Ciała będą odbywały się w naszych parafiach. W piątek - w Parafii św. Matki Teresy z Kalkuty, w sobotę - w Parafii św. Kazimierza. Początek o godz. 18.00.

8. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca. Czas nabożeństw tak jak każdego miesiąca. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź dzieci od godz. 16.00. dorosłych od 17.30. W piątek też rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które będziemy sprawowali codziennie o godz. 17.30.

9. W tym tygodniu wypada też Dzień Dziecka. Każdy z rodziców pragnie dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze. Zabiegamy o ich byt, wykształcenie, zaspokojenie podstawowych potrzeb i rozwój pasji. Przeżywamy to, co jest ich udziałem. Staramy się być fizycznie obecni wtedy, gdy nas potrzebują. Mimo wszystko żaden człowiek nie jest w stanie zapewnić 24-godzinnej opieki. Ale jest ktoś kto może – Bóg. Chcemy zaproponować wszystkim rodzicom, niezależnie od tego w jakim wieku maja swoje dzieci, podjęcie codziennej modlitwy np. jeden dziesiątek różańca za swoje dzieci. Na dowolny okres czasu. To najpiękniejszy i mocny duchem prezent. Rodziców, którzy taki dar zechcą podjąć prosimy o wpisywanie się do księgi przy wyjściu z bazyliki. Księga będzie wyłożona przez cały ten tydzień.

10. Na piątek 01 czerwca ks. Arcybiskup udziela wszystkim wiernym naszej archidiecezji oraz przebywającym w niej dyspensy od pokarmów mięsnych. Zachęca jednocześnie do innych form praktyk pokutnych.

11. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Częstochowy w najbliższą sobotę 02 czerwca. Koszt 65 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Wyjazd o godz 3 rano spod przedszkola. Serdecznie zapraszamy.

12. Za tydzień w niedzielę w naszym sanktuarium tradycyjnie wypada obchód Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Po niej Msza św. w bazylice. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Dzieci komunijne prosimy w strojach.  

13. Jest już ciepło. Przychodząc do kościoła, pamiętajmy o odpowiednim stroju.

14. Dzisiejsza taca w całości przeznaczona jest na prace remontowo - budowlane prowadzone przy bazylice. Od jutra rozpoczynamy remont południowej części elewacji Bóg zapłać za ofiary! Za wszystkich ofiarodawców modlimy się za przyczyną Matki Bożej Chełmskiej w każdą środę.

15. Za dwa tygodnie w naszym mieście, w łączności z ogólnopolską inicjatywą, odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem Dziękuję, że żyję. Rozpocznie się on Mszą św. w Parafii św. Rodziny, następnie uczestnicy przejdą ulicami miasta z hasłami propagującymi życie, by na końcu sprawy troski o to życie od poczęcia aż do naturalnej śmierci zawierzyć u stóp Chełmskiej Matki. Od godz. 14.00 w parku przed bazyliką rozpocznie się festyn rodzinny organizowany przez zespół szkół Arka we współpracy z chełmskimi parafiami. Gwiazdą tego spotkania będzie zespół religijny Arka Noego, którego koncert odbędzie się o godz. 14.00. Przewidziano szereg atrakcji oraz możliwości zabawy i integracji dla każdej rodziny. Podczas festynu będzie prowadzona zbiórka ofiar na rzecz pomocy dzieciom przebywającym w szpitalu i dla niepełnosprawnych. Serdecznie zapraszamy.

16.  Wszystkich nauczycieli czynnych i emerytów zapraszamy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli do Częstochowy w dniach 1 - 2 lipca. Koszt ok. 160 - 180 zł (uzależniony od liczby uczestników). Zapisy przyjmujemy do 14 czerwca (przedpłata 100 zł). Temat pielgrzymki: W służbie Bogu i Ojczyźnie. Szczegółowy program pielgrzymki wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.

17. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia i opieki Matki Bożej Chełmskiej.