Ogłoszenia duszpasterskie - 03.09.2017r. - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Trwa Nowenna do Matki Bożej Chełmskiej. Zapraszamy codziennie do środy włącznie na godz. 17.40.

2. Od jutra rozpoczynamy Triduum przed odpustem. Temat tegorocznych uroczystości Tobie Maryjo Zawierzam, związany jest  ze 100- leciem Objawień Fatimskich. Prowadzi je ks. dr Bartłomiej Krzos wykładowca w seminarium sandomierskim. Przygotowania duchowe łączyć będziemy z Mszą św. o godz. 18.00. Codziennie po Eucharystii będzie procesja różańcowa z ikoną Matki Bożej Chełmskiej w Rosarium, a bezpośrednio po różańcu zapraszamy na Apel Jasnogórski.

3. W czwartek i w piątek uroczystości odpustowe. Porządek podany jest na plakatach oraz stronie internetowej parafii. W tym roku ołtarz polowy będzie również przed wejściem do bazyliki. 07września o godz. 18.00 odbędzie się procesja do ołtarza z ikoną Matki Bożej Chełmskiej. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Józef Wróbel. Od godz. 21.00  rozpoczynamy nocny blok modlitewnego czuwania,. Prosimy o przyniesienie świec. Zapraszamy na Apel, a po nim na Drogę krzyżową i modlitwę uwielbienia. Całość  poprowadzą Siostry Benedyktynki Misjonarki, ponieważ w tym roku zgromadzenie obchodzi Jubileusz 100 –lecia istnienia. Będziemy gościli na uroczystościach kilkadziesiąt sióstr wraz z Matką Generalną. O godz. 24.00 Pasterka Maryjna, którą sprawować będą rodacy i byli wikariusze. Mszy św. przewodniczy ks. Hubert Czarnecki, a kazanie wygłosi ks. Jerzy Krawczyk. O godz.1.30 Różaniec fatimski, a po nim procesja z lampionami w Rosarium. Godz. 5.30 Godzinki i Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00. O godz. 9.00 Mszy św. z błogosławieństwem małych dzieci będzie przewodniczył ks. bp Mieczysław Cisło. Sumie odpustowej o 11.30 przewodniczyć będzie ks. bp Witalij Skomarowski z Łucka. Na zakończenie Eucharystii będzie Akt Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi naszej archidiecezji, a po niej błogosławieństwo wieńców i procesja eucharystyczna. O godz.16.00 błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych, przewodniczy ks. bp Ryszard Karpiński. Wszystkich wybierających się na godz. 18.00 na Mszę św. kończącą uroczystości odpustowe prosimy o przyniesienie ze sobą róży, jako szczególnego daru dla Maryi. Róże te zostaną pobłogosławione w specjalnej modlitwie, a wraz z nimi całe nasze życie. Pozostawimy je w sanktuarium. Zostaną one zasuszone, a następnie będą dołączane do obrazków z modlitwą do Matki Bożej Chełmskiej jako jej szczególny atrybut przypominający cudowne uzdrowienie niewidomego dziecka za przyczyną Chełmskiej Królowej. Z nadzieją, że każdy kto z wiarą w orędownictwo MATKI BOŻEJ CHELMSKIEJ będzie się uciekał otrzyma zdrowie duszy i ciała.  Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym tygodniu w liczbie 10 osób pracowali przy parafii. Zapraszamy jeszcze jutro na godz. 8.30 i 16.00 do pomocy w pracach porządkowych.

5. W przyszłą niedzielę 10 września  o godz. 1700w Sali Różańcowej w naszym sanktuarium  wystąpi Teatr Fijewskich z Warszawyw spektaklu według scenariusza i w reżyserii Barbary Dobrzyńskiej pt.:„Jeszcze Polska nie zginęła – historia Inki” W programie słowno – muzycznym wezmą udział aktorzy scen warszawskich:Barbara Dobrzyńska, Zuzanna Lipiec, Piotr Zajączkowski, Piotr Rzymyszkiewicz,  Krzysztof Radkowski, Michał Szymkiewicz, Tomasz Czapliński,  Aleksandra Hejda (jako Danuta Siedzikówna „Inka” - znana z roli bł. Karoliny Kózkówny w filmie; „Zerwany Kłos”.) Zapraszamy wstęp wolny. Informacje na plakacie.

6. W tym samym dniu po raz pierwszy w Chełmie w parku przed Bazyliką NMP prowadzona będzie sprzedaż książek TPF i wydawnictwa braci Kramków z Poniatowej oraz sadzonek drzew zimozielonych pamięci św. Jana  Pawła II wychodowanych z nasion święconych podczas pielgrzymki na kanonizację Papieża Polaka w dniu 27 kwietnia 2014 roku  w Watykanie (sosny czarnej oraz jodły jednobarwnej).

7. W podcieniach możemy oglądać galerię starych obrazów. Jest możliwość zakupu. Zapraszamy.

8. Podręczniki do nauki religii możemy nabywać w księgarni Apostoł przy ul. Szkolnej.

9. Przez cały miesiąc w kancelarii trwają zapisy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.   Przypominamy ,że młodzież powinna przyjmować ten sakrament w swojej parafii.

10. Trwają też zapisy na konferencje przedmałżeńskie, które będą się odbywały w dniach 29-30września i 01 pażdziernika.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzenia wielu Bożych łask. Wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.