Ogłoszenia duszpasterskie - 14.05.2017r. - V NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK A

1. Dziś uroczystość I Komunii św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5. Przystępuje 98 dzieci. W tych dniach dzieci będą przeżywały Biały Tydzień, uczestnicząc w nabożeństwie majowym i Eucharystii. W tym roku darem ołtarza są wykonane nowe szafy do wyposażenia zakrystii. Bóg zapłać.

2. Na godz.17.00 zapraszamy dziś do Sali różańcowej na 30 minutowy film o Fatimie, a o godz. 17.30 na nabożeństwo majowe.

3. Od jutra rozpocznie się w bazylice dyżur Rodziny Żywego Różańca. Zaś od wtorku we wszystkie dni powszednie o godz. 12.00 będzie modlitwa różańcowa przed obrazem Matki Bożej Chełmskiej. Modlitwę będą prowadziły osoby dyżurujące w tym czasie w bazylice. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy o tej porze dysponują czasem.

4. Z inicjatywy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w dniach od 15 maja do 5 czerwca w Chełmie odbędą się XIV Dni Kultury Chrześcijańskiej. Chcemy zaprosić młodzież i osoby szukające celu w życiu, do głębszej refleksji nad światem i własną tożsamością. Chcemy również zachęcić do szukania i odkrywania oraz rozwijania własnych zainteresowań. Spotkania będą się odbywały w szkołach i placówkach kultury oraz kościołach. Program podany jest na tablicach ogłoszeń i stronie internetowej parafii.

5. Za tydzień ministranci i lektorzy przed bazyliką i w kawiarence będą rozprowadzali kremówki. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wyjazd chłopców na wakacje.

6. Po Mszy św. zapraszamy na dobre ciastko do naszej parafialnej kawiarenki. Można tam również zaopatrzyć się w Chełmskie Słodkości – smaczne krówki z sentencją. Nadaje się to na sympatyczny upominek z Chełma dla znajomych.

7. Chełmski Dom Kultury zaprasza w niedzielę za tydzień na operetkowy koncert charytatywny pt. „Miłość niejedno ma imię”. Wykonawcami piosenek, arii i duetów będą soliści Teatru Muzycznego w Lublinie i Teatru Wielkiego w Warszawie. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na remont kościoła św. Jana Marii Vianneya w Polichnie.

8. Planujemy wyjazd młodzieży do Lednicy na 03 czerwca. Młodych zainteresowanych ta formą spotkania z Bogiem i braćmi prosimy o kontakt z s. Bernadettą.

9. Tradycyjnie w czasie wakacji dzieci, młodzież i dorośli naszej parafii są zaproszeni do uczestnictwa w oazach wakacyjnych. Czas spędzony w Oazie to nie tylko modlitwa, ale także zabawa, formacja, przyjaźnie i szkoła życia. Koszt 17-dniowego wyjazdu to 600 zł. Istnieje możliwość dofinansowania z zakładu pracy rodziców. Szczegółowe informacje znajdują się przy wyjściu z bazyliki oraz u ks. Jerzego. Zapraszamy!

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej .W Gościu Niedzielnym jest obszerny artykuł na temat Seminarium Odnowy Wiary w naszym sanktuarium.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzenia wielu Bożych łask. Wszystkim Gościom i Parafianom i Sympatykom szczęśliwego tygodnia.