Ogłoszenia duszpasterskie - 07.05.2017r. - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK A

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Dziękujemy Bogu za powołania do kapłaństwa i do zakonu z naszej parafii. Dziękujemy rodzicom kapłanów i sióstr zakonnych. Przez cały tydzień szczególnie będziemy modlili się w intencji powołanych i o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu z naszej parafii.

2. Dziś po każdej Mszy św. zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki i apostolstwa „ Na Górce”. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim , którzy pomogli w przygotowaniu tego miejsca oraz za upieczenie ciast. Będzie ona czynna każdej niedzieli od 10.00 do 16.00 by parafianie mogli się zatrzymać , spotkać ze sobą i chwile porozmawiać. Apostolstwo zostaje otwarte również z myślą o pielgrzymach. Posługę w nim będą pełnić jako wolontariusze nasi parafianie. Działalność ta zgłoszona została do Urzędu Skarbowego, a dochód przeznaczony będzie na remonty , które prowadzimy przy sanktuarium.

3. Dziś są otwarte wszystkie wyremontowane sale w podcieniach oraz nowa kancelaria, klatka schodowa i sala różańcowa zapraszamy by obejrzeć.

4. Prasa katolicka jest wyłożona w kościele na stoliku, a ofiarę za nią będziemy wrzucali do puszki. Będzie można również nabyć w nowym pomieszczeniu apostolstwa.

5. Trwają nabożeństwa majowe na które zapraszamy dziś i każdego dnia o godz. 17.30.

6. Jutro Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika Głównego Patrona Polski i naszej archidiecezji. Jest to Dzień Imienin naszego Pasterza Abpa Stanisława Budzika.

7. W naszym sanktuarium jutro podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlili się w intencji ks. kan. Stanisława z racji imienin. Serdecznie zapraszamy. Jak również o tej godzinie będzie Msza św. zbiorowa przez wstawiennictwo św. Stanisława. Intencje możemy składać w zakrystii.

8. Jutro również o godz. 19.00 kolejna katecheza Seminarium Odnowy Wiary.

9. Przypominamy, że przy naszym sanktuarium udziela porad psycholog – terapeuta. Spotkania odbywają się w kancelarii parafialnej. Od tego tygodnia we wtorki o godz. 17.30.

10. W sobotę zapraszamy na pierwszy w tym roku Różaniec Fatimski. Historyczna chwila bo rozpoczynają się obchody 100 Rocznicy Objawień. W Fatimie papież Franciszek będzie kanonizował Hiacyntę i Franciszka – dzieci, którym się objawiała Maryja. W naszym sanktuarium modlitwom będzie przewodniczył ks. prof. Piotr Goliszek. Początek godz. 17.30. Bardzo prosimy o przyniesienie świec, one są nieodłącznym rekwizytem podczas procesji w Fatimie . Podczas tych uroczystości będziemy uczestniczyli w poświęcenie figur Matki Bożej i trójki Pastuszków Fatimskich umieszczonych w naszym Rosarium. Scena przedstawia cud wirującego słońca z ostatniego październikowego objawienia z 1917r. Obrzędu poświęcenia dokona ks. Infułat Kazimierz Bownik. Z Radą Parafialną podjęliśmy decyzję, że w ten sposób zewnętrznie uczcimy jubileusz i to będzie nasze wotum wdzięczności za dar Objawień Fatimskich. Koszt inwestycji wynosi 25 tys. zł. Chcemy zaproponować by fundatorami tego dzieła byli uczestnicy nabożeństw fatimskich, w związku z tym ofiary składane na tacę w tych dniach od maja do października przeznaczone będą na ten cel.

11. Duchowym zaś darem przeżywania Jubileuszu 100- lecia Objawień w Fatimie będzie 5 Pierwszych Sobót Miesiąca odprawionych przez naszych Parafian. Indeksy zostaną przesłane do Fatimy. Zachęcamy serdecznie do podjęcia takiego daru zwłaszcza osoby, które nigdy jeszcze nie odprawiły pierwszych sobót.

12. Za tydzień Uroczystość I Komunii św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5. Msza św. o godz. 12.00. W pozostałe niedziele maja będą Komunie św. z innych szkół. Więc osoby, które lubią modlić się podczas Mszy św. o godz. 12.30, a nie są związane z tymi uroczystościami prosimy by do końca miesiąca wybrały sobie inna godzinę spotkania z Bogiem.

13. Za tydzień również o godz. 12.00 doroczny odpust w Parafii Rozesłania św. Apostołów. Ks. Dziekan serdecznie zaprasza.

14. Solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom życzymy szczęśliwego tygodnia.