Ogłoszenia duszpasterskie - 02.04.2017r. - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK A

1. Dziś 12 Rocznica Śmierci Jana Pawła II. Jak każdego roku przy figurze Świętego przy gmachu o godz. 21.00 gromadzą się uczniowie gimnazjum , któremu patronuje Święty, by wspólnie modlić się na różańcu o Jego wstawiennictwo w naszej codzienności. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

2. Jutro w naszym sanktuarium rozpoczynamy Seminarium Odnowy Wiary. Początek godz. 19.00 w bazylice. Zapraszamy od 17 roku życia wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją relację z Bogiem, tych którym się Bóg zagubił i tych, którzy „ nie mają czasu”. Byśmy mogli razem odkrywać kochającego wszystkich Boga.

3. We wtorek na godz. 17.30 do sali różańcowej zapraszamy wszystkie osoby, które w ubiegłym roku zadeklarowały swoja gotowość służby w orszaku procesyjnym, oraz wszystkich , którzy chcieliby się włączyć czynnie w procesję.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek. O godz. 17.30 nabożeństwo w intencji powołanych do służby Bożej i o nowe powołania, a także za wszystkich modlących się za powołanych.

5. W pierwszy piątek chcemy odwiedzić chorych naszych parafian. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii i kancelarii. Nie odkładajmy na ostatnie dni, bo później coraz trudniej. Być może mamy chorych , którzy kilka lat chorują i nie było kapłana z sakramentami. Czuwajmy bo nie wiemy kiedy Pan przyjdzie, by nikt nie odchodził bez pojednania.

6. Również w piątek o godz. 11.00 zapraszamy do sali różańcowej na Kino Domowe, na pokaz filmu pt. „ Jan Paweł II i Prymas Wyszyński”, oraz spotkanie z jego reżyserem Pawłem Woldanem. Organizatorem jest Stowarzyszenie Civitas Chrystiana, które siedzibę ma w naszym sanktuarium, oraz nasza parafia.

7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. czytana będzie Męka Pańska z podziałem na role. Tekst będzie wyświetlany na ekranach. Zapraszamy byśmy w rolę ludu włączali się wszyscy przez głośne odczytanie tekstu.

8. Procesja z palmami będzie podczas Mszy św. o godz. 11.00. Tradycyjnie już gromadzimy się przy dzwonnicy. Prosimy by każde dziecko miało palmę. Błogosławieństwo palm będzie podczas każdej Mszy św.

9. Od kilku lat młodzież z Chełma i okolicznych parafii uczestniczy we wspólnej procesji z palmami. Ta inicjatywa wpisuje się w Światowy Dzień. Młodzieży. Zapraszamy w przyszłą niedzielę wszystkich młodych do wzięcia udziału w tej manifestacji wiary młodego kościoła. Początek godz. 14.15 w Parafii Chrystusa Odkupiciela, a zakończenie Msza św. o godz. 16.00 w naszej bazylice. Uroczystościom będzie przewodniczył bp. Józef Wróbel. Po skończonej Eucharystii zapraszamy młodzież do sali różańcowej na mały poczęstunek.

10. Wieczorem CHDK zaprasza na godz. 18.00 na Koncert Niedzieli Palmowej, który będzie miał charytatywny charakter. Dochód przeznaczony będzie na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży z uboższych rodzin.

11. Przez całą niedzielę Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał Chlebki Dobroci. Osoby, które chciałby służyć potrzebującym w naszym zespole Caritas, prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

12. W zakrystii możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

13. W niedzielę Wielkanocną przed południem będzie zmiana programu Mszy św. w bazylice. Program następujący- Rezurekcja o godz. 6.00, a następnie godz. 9.30. Nie będzie Eucharystii o godz. 8.00.

14. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzenia Bożych łask. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom sanktuarium życzymy szczęśliwego tygodnia.