Ogłoszenia duszpasterskie - 26.03.2017r. - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK A

1. Dziś rozpoczynamy w naszym sanktuarium rekolekcje. Prowadzi je ks. Krzysztof Kralka – pallotyn, Dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji w Lublinie oraz dwaj alumni. Program rekolekcji dotarł do naszych domów , jest na stronie internetowej parafii oraz na tablicy ogłoszeń. W dniu dzisiejszym i jutro nie będzie spowiedzi byśmy wsłuchując się w nauki rekolekcyjne mogli przez dobrze przygotowany rachunek sumienia przeżyć owocnie nasze pojednanie. Czas spowiedzi to wtorek i środa od 7.30 do 12.00 oraz od 15.30 do 19.30. W środę o godz. 18.00 będzie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do skorzystania z tego czasu łaski i zachęcamy do modlitwy w intencji rekolekcji.

2. Jutro przed południem kapłani odwiedzą chorych w domach. Prosimy o zgłaszanie dziś w zakrystii. Jednocześnie przypominamy, że dzięki obecności szafarzy nadzwyczajnych w naszej parafii jest możliwość zanoszenia Komunii św. do domu chorego w niedzielę. Prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby w zakrystii czy kancelarii.

3. W tym tygodniu wypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Nabożeństwo 7.30 różaniec, 8.00 Msza św. po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 min. rozważanie jednej z tajemnic różańca. Zapraszamy. Osoby, które składają dar duchowy dla Matki Bożej Fatimskiej, w postaci 5 pierwszych sobót prosimy o składanie podpisanych książeczek do zakrystii.

4. Wieczorem modlitwa uwielbienia . Początek Msza św. o godz. 18.00. Zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę spotkanie formacyjne Rodziny Żywego Różańca.

6. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość wprowadzenia nowych ministrantów.

7. Również w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w Domu Pielgrzyma spotkanie Rady Parafialnej.

8. Od 3 kwietnia przez 10 tygodni zawsze w poniedziałek o godz. 19.00 zapraszamy do bazyliki na Seminarium Odnowy Wiary prowadzone przez Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca. Serdecznie zachęcamy.

9. Dzisiejsza taca w całości przeznaczona jest na prace remontowo-budowlane prowadzone przy naszym sanktuarium. Przed kilkoma dniami zakończono remont ostatniej sali w podcieniach oraz wyposażono nowe miejsce apostolstwa i parafialnej kawiarenki, które będzie mieściło się w sali nr 1 w podcieniach. Bóg zapłać wszystkim za modlitwę i ofiary składane na tacę, indywidualnie czy na konto parafii. Przypominamy , ze każdej środy o godz. 18.00 przed Matką Bożą modlimy się za wszystkich dobroczyńców naszego sanktuarium.

10. Dzisiaj też przed bazyliką młodzież z oazy rozprowadza palmy. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wakacyjne rekolekcje dla młodzieży.

11. Przy parafii udzielane są nieodpłatnie korepetycje z matematyki, języka polskiego, języka niemieckiego, a w ostatnim czasie pojawia się możliwość korepetycji z chemii. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii.

12. Wyobraźnia miłosierdzia ma różne oblicza. Zbieramy już 5 kontener makulatury z której otrzymaliśmy 6 tys. zł. Mieszkańcy miasta przywożą indywidualnie, oraz różne instytucje w ostatnim czasie szkoła Arka, ale też parafia zbiera z różnych pkt w mieście. Zachęcamy do włączania się w to dzieło pomocy człowiekowi.

13. Również jest ogromna potrzeba nowych osób do służby Parafialnego Zespołu Caritas. Serdecznie zapraszamy. Kontakt z ks. Proboszczem.

14. Parafia św. Rodziny organizuje pielgrzymkę na Święto Miłosierdzia 23 kwietnia do Łagiewnik. Koszt 80 zł. Informacje na tablicy ogłoszeń.

15. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom szczęśliwego tygodnia i dobrego przeżycia rekolekcji.