Ogłoszenia duszpasterskie - 17.03.2019r. - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK C

Dzisiejsza niedziela nosi nazwę Ad Gentes. Obchodzimy dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami.

1. Gościmy dziś ks. kan. Zygmunta Lipskiego z Lublina, autora książki pt. Jeden z wielu, opowiadającej historię życia ks. majora Stanisława Kontka. Nasz Gość dzieli się refleksją na temat roli wspomnianego kapłana, a po Eucharystii będziemy mieli możliwość nabycia wspomnianej publikacji.

2. We wtorek wypada Uroczystość św. Józefa. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i Mszę św. zbiorową o18.00.

3. Na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała, którą poprowadzi ks. Krzysztof Kralka, zapraszamy w najbliższy czwartek 21 marca. Początek - godz. 17.15.

4. W sobotę od godz. 11.00 w kancelarii parafialnej porad w zakresie prawa kanonicznego, zwłaszcza małżeńskiego, będzie udzielała pani prawnik.

5. Za tydzień na godz. 19.00 zapraszamy do naszej bazyliki na koncert organowy. Wystąpi Sergey Slizuk z Ukrainy – kompozytor - wokalista – organista. W programie koncertu znajdą się kompozycje organowe samego artysty. Ponadto usłyszymy utwory Jana Sebastiana Bacha. Serdecznie zapraszamy!

6. Za tydzień też ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowo - budowlane w sanktuarium.

7. 25 marca (w poniedziałek za tydzień) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Chętnym proponujemy podjęcie Duchowej Adopcji Poczętego Dziecka. Uroczystość składania deklaracji odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 16.00. Druki deklaracji wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła.

8. Dobrą formą jałmużny wielkopostnej jest możliwość włączenia się w akcję zbierania makulatury na stypendia dla dzieci i młodzieży. Tyle jej przewraca się na naszych klatkach schodowych, częstokroć jest wyrzucana na śmieci, a przecież można z niej zrobić dobry użytek. Wymaga to nieco naszego zaangażowania. Uwrażliwiajmy serca na pomoc, a przy tym na segregowanie śmieci i zachowanie porządku wokół nas, a tym samym ochronę przyrody. Tyle korzyści, a tak niewiele potrzeba.

9. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim zaś Gościom, Sympatykom i Parafianom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.